Prezident Naxçıvanla bağlı
Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəliyi artıq 1-ci kateqoriya dövlət orqanı statusuna malik olacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Prezident İlham Əliyevin təsdiqlədiyi “Dövlət qulluğu haqqında” qanuna edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.
Qanuna görə, Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəliyi artıq 1-ci kateqoriya dövlət orqanı statusuna malik olacaq.
Qanuna əsasən Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəsi və onun müavinləri vəzifələri inzibati vəzifələr təsnifatından çıxarılıb, Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəsinin köməkçisi vəzifəsi isə üçüncü təsnifat vəzifələr siyahısına daxil edilib.

В Нахчыванской Автономной Республике Уполномоченное представительство Президента Азербайджанской Республики будет иметь статус государственного органа первой категории.
Medianews.az сообщает, что это отражено в изменениях, внесённых в закон «О государственной службе», утверждённый Президентом Ильхамом Алиевым.
Согласно закону, в Нахчыванской Автономной Республике Уполномоченное представительство Президента Азербайджанской Республики будет иметь статус государственного органа первой категории.
В соответствии с законом, должности уполномоченного представителя Президента Азербайджанской Республики в Нахчыванской Автономной Республике и его заместителей исключены из классификации административных должностей, а должность помощника уполномоченного представителя Президента Азербайджанской Республики в Нахчыванской Автономной Республике включена в список должностей третьей классификации.