Pezeşkiandan ABŞ-yə çağırış:
İran İslam Respublikasının Prezidenti Məsud Pezeşkian bildirib ki, İran ABŞ ilə danışıqlara hazırdır, lakin "qanunun aliliyi çərçivəsində".
Medianews.az xəbər verir ki, Pezeşkian bu barədə fransalı həmkarı Emmanuel Makronla telefon danışığı zamanı deyib.
Pezeşkianın “Telegram” kanalında deyilir: "İran İslam Respublikası diplomatiyanı mübahisələrin həlli üçün ən üstün yol hesab edir və milli ləyaqətini, nüfuzunu qoruyub saxlayaraq, hüquqi normalar çərçivəsində danışıqlara hazır olduğunu bəyan edir".//Publika.az

The President of the Islamic Republic of Iran, Masoud Pezeshkian, stated that Iran is ready for negotiations with the United States, but "within the framework of the rule of law."
Medianews.az reports that Pezeshkian said this during a phone conversation with his French counterpart Emmanuel Macron.
It is stated on Pezeshkian's "Telegram" channel: "The Islamic Republic of Iran considers diplomacy the highest way to resolve disputes and declares its readiness for negotiations within legal standards while preserving national dignity and prestige."//Publika.az