Paşinyandan Köçəryanla bağlı diqqətçəkən
“2008-ci ilin 1 mart hadisələri ilə bağlı bütün faktların artıq məlumdur və istintaq tam şəkildə aparılıb”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan deyib.
O bildirib ki, hüquq-mühafizə orqanları keçmiş prezident Robert Köçəryanı məsuliyyətə cəlb etməlidir:
“Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinin qərarlarında 1 mart 2008-ci il hadisələrinin dövlət səviyyəsində baş verdiyi göstərilir və buna görə məsuliyyət məsələsi açıq qalır.
İctimaiyyətdə bu proseslə bağlı müxtəlif şübhələr formalaşır və onun guya “kulis razılaşmalar” əsasında bəzi şəxslərə güzəşt etdiyi barədə iddialar səslənir. Əsas məqsəd ədalətin bərpasıdır”.//Globalinfo.az

«В отношении событий 1 марта 2008 года уже известны все факты, и расследование полностью проведено».
Medianews.az сообщает, что так заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он отметил, что правоохранительные органы должны привлечь к ответственности бывшего президента Роберта Кочаряна:
«В решениях Европейского суда по правам человека указывается, что события 1 марта 2008 года имели место на государственном уровне, и вопрос ответственности остаётся открытым.
В обществе вокруг этого процесса формируются различные сомнения, звучат утверждения о том, что якобы имели место «закулисные договорённости» и уступки некоторым лицам. Главная цель — восстановление справедливости».