Paşinyandan Köçəryanla bağlı diqqətçəkən
“2008-ci ilin 1 mart hadisələri ilə bağlı bütün faktların artıq məlumdur və istintaq tam şəkildə aparılıb”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan deyib.
O bildirib ki, hüquq-mühafizə orqanları keçmiş prezident Robert Köçəryanı məsuliyyətə cəlb etməlidir:
“Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinin qərarlarında 1 mart 2008-ci il hadisələrinin dövlət səviyyəsində baş verdiyi göstərilir və buna görə məsuliyyət məsələsi açıq qalır.
İctimaiyyətdə bu proseslə bağlı müxtəlif şübhələr formalaşır və onun guya “kulis razılaşmalar” əsasında bəzi şəxslərə güzəşt etdiyi barədə iddialar səslənir. Əsas məqsəd ədalətin bərpasıdır”.//Globalinfo.az

"All the facts regarding the events of March 1, 2008, are already known, and the investigation has been carried out fully."
Medianews.az reports that this was stated by the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan.
He said that law enforcement agencies must hold former president Robert Kocharyan accountable:
"The decisions of the European Court of Human Rights indicate that the events of March 1, 2008, occurred at the state level, and the issue of responsibility remains open.
Various doubts arise in society about this process, and allegations are voiced that it supposedly makes concessions to some individuals based on 'backstage agreements.' The main goal is the restoration of justice."//Globalinfo.az