Paşinyan: Zelenski niyə İrəvana gəlməməlidir,
Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenskinin İrəvanda keçirilən Avropa Siyasi Birliyinin sammitinə dəvət edilməsində heç bir problem görmür.
Medianews.az xəbər verir ki, o, Ermənistanın Ukrayna məsələsində Rusiya ilə müttəfiq olmadığını bildirib.
“Mən artıq bəyan etmişəm ki, Ermənistan Ukrayna məsələsində Rusiyanın müttəfiqi deyil. Bu, sadə məntiqdir. Ukrayna Prezidenti niyə bura gəlməməlidir? Problem nədir? Ukrayna BMT-nin, Avropa Siyasi Birliyinin üzvüdür”, - hökumət başçısı deyib.
Xatırladaq ki, Ukrayna Prezidenti Avropa Siyasi Birliyinin mayın 4-də İrəvanda keçirilən sammitində iştirak edib. Volodimir Zelenskinin sammitdə iştirakı və Ermənistana səfəri Rusiya tərəfinin sərt bəyanatları ilə qarşılanıb.//Teleqraf

Премьер-министр Армении Никол Пашинян не видит никаких проблем в приглашении Президента Украины Владимира Зеленского на саммит Европейского политического сообщества, проходивший в Ереване.
Medianews.az сообщает, что он заявил, что Армения не является союзником России по украинскому вопросу.
«Я уже заявлял, что Армения не является союзником России по украинскому вопросу. Это простая логика. Почему Президент Украины не должен сюда приезжать? В чем проблема? Украина является членом ООН, Европейского политического сообщества», - сказал глава правительства.
Напомним, что Президент Украины принял участие в саммите Европейского политического сообщества, состоявшемся 4 мая в Ереване. Участие Владимира Зеленского в саммите и визит в Армению вызвали резкие заявления со стороны России.//Teleqraf