Pakistan Baş naziri Venslə
Pakistan Baş naziri İranlda danışıqlar üçün İslabadda olan ABŞ-nin vitse-prezidenti Ceyms Devid Vensin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Baş nazir Administrasiyası məlumat yayıb.
Şahbaz Şərif bu gün keçiriləcək danışıqların uğurla başa çatacağına ümid etdiyini və ən doğrusunun görüş qərarı olduğunu bildirib.
Həmçinin o, ABŞ və İran nümayəndə heyətlərinin konstruktiv qarşılıqlı təmaslara sadiq olduqlarını qeyd edib.
Görüşə Venslə yanaşı, ABŞ prezidentinin xüsusi nümayəndələri Stiven Uitkoff və Cared Kuşner də qatılıb.
Xatırladaq ki, Pakistan lideri bundan əvvəl İran parlamentinin sədri Məhəmməd Baqir Qalibafın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşmüşdü.//Teleqraf

Премьер-министр Пакистана встретился с делегацией США во главе с вице-президентом Джеймсом Дэвидом Венсом, находящимся в Исламабаде для переговоров в Иране.
Как сообщает Medianews.az, об этом сообщили в Администрации премьер-министра.
Шахбаз Шариф выразил надежду на успешное завершение переговоров, которые пройдут сегодня, и заявил, что решение о встрече было самым правильным.
Он также отметил, что делегации США и Ирана привержены конструктивным взаимным контактам.
Кроме Венса, в встрече приняли участие специальные представители президента США Стивен Уиткофф и Джаред Кушнер.
Напомним, что ранее лидер Пакистана встречался с делегацией во главе с председателем парламента Ирана Мохаммадом Багиром Галибафом.//Teleqraf