Pakistan Baş naziri Venslə
Pakistan Baş naziri İranlda danışıqlar üçün İslabadda olan ABŞ-nin vitse-prezidenti Ceyms Devid Vensin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Baş nazir Administrasiyası məlumat yayıb.
Şahbaz Şərif bu gün keçiriləcək danışıqların uğurla başa çatacağına ümid etdiyini və ən doğrusunun görüş qərarı olduğunu bildirib.
Həmçinin o, ABŞ və İran nümayəndə heyətlərinin konstruktiv qarşılıqlı təmaslara sadiq olduqlarını qeyd edib.
Görüşə Venslə yanaşı, ABŞ prezidentinin xüsusi nümayəndələri Stiven Uitkoff və Cared Kuşner də qatılıb.
Xatırladaq ki, Pakistan lideri bundan əvvəl İran parlamentinin sədri Məhəmməd Baqir Qalibafın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşmüşdü.//Teleqraf

Pakistan's Prime Minister met with the US Vice President James David Wensin's delegation in Islamabad for negotiations in Iran.
Medianews.az reports that the Prime Minister's Administration has announced this.
Shahbaz Sharif stated that he hopes the negotiations to be held today will conclude successfully and that the decision to hold the meeting was the right one.
He also noted that the US and Iranian delegations are committed to constructive mutual contacts.
In addition to Vensin, US President's special envoys Steven Whitkoff and Jared Kushner also attended the meeting.
It should be recalled that the Pakistani leader previously met with the delegation led by Mohammad Baqir Qalibaf, the Speaker of the Iranian Parliament.//Telegraph