Nihat Hatipoğlunu qəzəbləndirən sual: "Red flag" qadınla...
Tanınmış ilahiyyatçı Nihat Hatipoğlu sahur proqramında gənc izləyicinin verdiyi suala sərt reaksiya göstərib. Canlı yayım zamanı verilən "Red flag (qırmızı bayraq) qadınla danışmaq günahdır?" sualı studiyada gərginlik yaradıb.
Demokrat.az xəbər verir ki, ilahiyyatçı ilk növbədə xarici terminlərin dilimizə bu qədər daxil olmasına etiraz edib. O, dini və əxlaqi məsələlərdə hər kəsin başa düşəcəyi aydın ifadələrin istifadə edilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Hatipoğlu münasibətlərdə əsas ölçünün xarici anlayışlar yox, milli dəyərlər, ailə quruluşu və əxlaqi normalar olduğunu qeyd edib.
Gənc izləyici sualını izah etdikdən sonra ilahiyyatçı zərərli davranışlar nümayiş etdirən şəxslərlə yaxınlıq qurmağın doğru olmadığını bildirib. O, ailə dəyərlərinə uyğun gəlməyən münasibətlərdən uzaq durmağı tövsiyə edib. Bununla belə, Hatipoğlu qeyd edib ki, əgər ortada ciddi bir mənfilik yoxdursa, ön mühakimə ilə yanaşmaq əvəzinə danışaraq həll yolu axtarmaq daha məqsədəuyğundur.

The question that angered Nihat Hatipoğlu: "Red flag" with a woman...
The well-known theologian Nihat Hatipoğlu reacted harshly to a question posed by a young viewer during the pre-dawn meal (sahur) program. The question asked live, "Is it a sin to talk to a 'red flag' woman?" created tension in the studio.
According to Demokrat.az, the theologian first objected to the extent to which foreign terms have entered our language. He emphasized the importance of using clear expressions that everyone can understand in religious and moral matters. Hatipoğlu noted that the main measure in relationships is not foreign concepts but national values, family structure, and moral norms.
After the young viewer explained his question, the theologian stated that it is not right to get close to people exhibiting harmful behaviors. He advised staying away from relationships that do not align with family values. Nevertheless, Hatipoğlu noted that if there is no serious negativity involved, it is more appropriate to seek a solution by talking rather than approaching with preconceived judgments.