Mobil internet SÖNDÜRÜLDÜ -
Onlar hətta "ağ siyahıya" salınmış veb saytların da işləmədiyini deyirlər. Bu gün səhər tezdən mobil internet kəsintiləri barədə məlumat yayılıb. Oxşar şikayətlər Sankt-Peterburqdan və digər regionlardan da gəlir.
Müxtəlif operatorlardan internet xidməti ilə bağlı şikayətlərin artması "detector404" xidmətində də müşahidə olunur. Xidmətin məlumatına görə, mobil internet xidməti ilə bağlı şikayətlərin sayı Moskva vaxtı ilə səhər saat 8:00 radələrində artmağa başlayıb.
MTS, T2, Beeline və Yota operatorlarında mobil internet kəsintiləri barədə məlumat yayılıb.
T2 operatoru Moskva vilayətində də eyni problemlərlə üzləşib.
Qeyd edək ki, Moskva və Sankt-Peterburqda mobil operatorlar abunəçilərinə 5-9 may tarixlərində təhlükəsizlik səbəbi ilə mobil internet məhdudiyyətləri tətbiq olunacağı barədə bildirişlər göndərib./APA

Mobile internet TURNED OFF -
They even say that websites on the "white list" are not working. Information about mobile internet outages was spread early this morning. Similar complaints are coming from Saint Petersburg and other regions as well.
The increase in complaints about internet service from various operators is also observed on the "detector404" service. According to the service, the number of complaints about mobile internet started increasing around 8:00 AM Moscow time.
Information about mobile internet outages has been reported for operators MTS, T2, Beeline, and Yota.
The T2 operator also faced the same problems in the Moscow region.
It should be noted that mobile operators in Moscow and Saint Petersburg sent notifications to their subscribers about restrictions on mobile internet from May 5 to 9 due to security reasons./APA