Milyardlıq sərvəti var imiş
Türkiyəli müğənni Muazzez Abacının ölümündən sonra sərvəti və mirasının kimə qalacağı barədə iddialar gündəmə gəlib.
Milli.Az xəbər verir ki, Abacının sərvəti arasında Tuzlada villa, Kuzguncuk və Şişli rayonlarında mənzillər, bank hesablarında yüksək məbləğdə nağd pul, bir avtomobil və bir cip yer alır.
Bəzi mediada yer alan "1,2 milyard dollarlıq sərvət" iddiası isə rəsmi mənbələr tərəfindən təsdiqlənməyib.
Ustad sənətçinin tək övladı olan qızı Saba Abacı onun qanuni varisi kimi qeyd olunur. Lakin hələlik ailə və ya rəsmi qurumlar tərəfindən bu mövzuda rəsmi açıqlama verilməyib.
Muazzez Abacı ürək probleminə görə bir neçə gün öncə reanimasiyaya yerlşdirilib. Həkimlərin bütün səyinə baxmayaraq, 78 yaşında dünyasını dəyişib.

После смерти турецкой певицы Муаззез Абаджи возникли споры о том, кому достанется её состояние и наследство.
По информации Milli.Az, среди состояния Абаджи - вилла в Тузле, квартиры в районах Кузгунджук и Шишли, крупные суммы наличных денег на банковских счетах, один автомобиль и один внедорожник.
Утверждение в некоторых СМИ о «состоянии в 1,2 миллиарда долларов» не подтверждено официальными источниками.
Её единственная дочь, Сабаа Абаджи, числится её законной наследницей. Однако пока ни семья, ни официальные учреждения не давали официальных заявлений по этому вопросу.
Муаззез Абаджи была помещена в реанимацию несколько дней назад из-за проблем с сердцем. Несмотря на все усилия врачей, она скончалась в возрасте 78 лет.