Milyardlıq sərvəti var imiş
Türkiyəli müğənni Muazzez Abacının ölümündən sonra sərvəti və mirasının kimə qalacağı barədə iddialar gündəmə gəlib.
Milli.Az xəbər verir ki, Abacının sərvəti arasında Tuzlada villa, Kuzguncuk və Şişli rayonlarında mənzillər, bank hesablarında yüksək məbləğdə nağd pul, bir avtomobil və bir cip yer alır.
Bəzi mediada yer alan "1,2 milyard dollarlıq sərvət" iddiası isə rəsmi mənbələr tərəfindən təsdiqlənməyib.
Ustad sənətçinin tək övladı olan qızı Saba Abacı onun qanuni varisi kimi qeyd olunur. Lakin hələlik ailə və ya rəsmi qurumlar tərəfindən bu mövzuda rəsmi açıqlama verilməyib.
Muazzez Abacı ürək probleminə görə bir neçə gün öncə reanimasiyaya yerlşdirilib. Həkimlərin bütün səyinə baxmayaraq, 78 yaşında dünyasını dəyişib.

He was said to have a billionaire fortune.
After the death of Turkish singer Muazzez Abacı, claims about her fortune and inheritance have come to the fore.
Milli.Az reports that among Abacı's assets are a villa in Tuzla, apartments in Kuzguncuk and Şişli districts, a large amount of cash in bank accounts, a car, and a jeep.
The claim of a "1.2 billion dollar fortune" mentioned in some media has not been confirmed by official sources.
Her only child, daughter Saba Abacı, is noted as her legal heir. However, no official statement has yet been made on this matter by the family or official institutions.
Muazzez Abacı was placed in intensive care a few days ago due to a heart problem. Despite doctors' efforts, she passed away at the age of 78.