Məşhur aktyor vəfat etdi
Medianews.az xəbər verir ki, onun Şimali İrlandiyada yerləşən bir qayğı mərkəzində dünyasını dəyişdiyi bildirilib.
2023-cü ildə aktyora motor neyron xəstəliyi diaqnozu qoyulmuşdu və o, uzun müddət bu xəstəliklə mübarizə aparıb.
Aktyorun həyat yoldaşı Naomi Şihan sosial şəbəkədə paylaşım edərək, onun ailəsi və yaxınlarının əhatəsində, sakit şəkildə vəfat etdiyini açıqlayıb. O, mərhumun həyatsevərliyi və insanlara verdiyi ilhamla yadda qalacağını qeyd edib.
Qeyd edək ki, Maykl Patrik serialın 6-cı mövsümündə qısa epizodik rolda çıxış etmişdi.
Mütəxəssislərə görə, motor neyron xəstəliyi hərəkəti idarə edən sinir hüceyrələrini zədələyən, zəiflik və hərəkət məhdudiyyəti yaradan ağır nevroloji xəstəlikdir və onun dəqiq müalicəsi hələlik mövcud deyil.

Актёр Майкл Патрик, известный по сериалу "Игра престолов" ("Game of Thrones"), скончался в возрасте 35 лет.
По информации Medianews.az, сообщается, что он умер в одном из центров по уходу в Северной Ирландии.
В 2023 году у актёра был диагностирован моторный нейронный заболевание, с которым он боролся длительное время.
Жена актёра, Наоми Шихан, в публикации в соцсетях сообщила, что он скончался спокойно, в окружении семьи и близких. Она отметила, что покойный запомнится своей жизнелюбивостью и вдохновением, которое он дарил людям.
Отметим, что Майкл Патрик появился в краткой эпизодической роли в 6-м сезоне сериала.
По мнению специалистов, моторное нейронное заболевание – это серьёзное неврологическое заболевание, при котором поражаются нервные клетки, контролирующие движение, вызывающие слабость и ограничение движений, и пока точного лечения этого заболевания не существует.