Türkiyəli aktyor Mert Yazıcıoğlu yeni layihəsi ilə yenidən ekranlara qayıdır.
Demokrat.az xəbər verir ki, o, Netflix üçün TMC Film imzası ilə hazırlanan “Aras” adlı serialda baş rolu canlandıracaq.
Məlumata görə, aktyorun bu qərarı “Kuruluş Orhan” serialından sonra dəyərləndirdiyi yeni layihələr arasından seçilib. Serialın rejissoru onun əvvəlki işi “Kızıl Goncalar”ı da çəkən Ömür Atay olacaq.
Serialın süjet xətti ilə bağlı yeni detallar da ortaya çıxıb. Bildirilir ki, Yazıcıoğlu İstanbulda iti ilə yaşayan təcili yardım həkimi "Aras" obrazını canlandıracaq. Həyatı ilə bağlı bildiyi hər şeyin yalan olduğunu öyrənən Aras köklərini tapmaq üçün Doğubayazıta yollanır və burada bir malikanədə özünü qan davasının ortasında tapır. Bu prosesdə o, "Ceylan" adlı personajla yaxınlaşır.

Турецкий актёр Мерт Языджыоглу возвращается на экраны с новым проектом.
Demokrat.az сообщает, что он исполнит главную роль в сериале «Арас», подготовленном для Netflix и под брендом TMC Film.
По информации, это решение актёр принял, выбрав новый проект из нескольких после сериала «Курулуш Орхан». Режиссёром сериала станет Омур Атай, который также снимал его предыдущую работу «Кызыл Гончалар».
Появились новые подробности сюжета сериала. Сообщается, что Языджыоглу сыграет персонажа по имени Арас — врача скорой помощи, живущего в Стамбуле со своей собакой. Узнав, что всё, что он знал о своей жизни — ложь, Арас отправляется в Догубаязыт, чтобы найти свои корни, где оказывается в центре кровного конфликта в одном из особняков. В этом процессе он сближается с персонажем по имени Джейлан.