Türkiyəli aktyor Mert Yazıcıoğlu yeni layihəsi ilə yenidən ekranlara qayıdır.
Demokrat.az xəbər verir ki, o, Netflix üçün TMC Film imzası ilə hazırlanan “Aras” adlı serialda baş rolu canlandıracaq.
Məlumata görə, aktyorun bu qərarı “Kuruluş Orhan” serialından sonra dəyərləndirdiyi yeni layihələr arasından seçilib. Serialın rejissoru onun əvvəlki işi “Kızıl Goncalar”ı da çəkən Ömür Atay olacaq.
Serialın süjet xətti ilə bağlı yeni detallar da ortaya çıxıb. Bildirilir ki, Yazıcıoğlu İstanbulda iti ilə yaşayan təcili yardım həkimi "Aras" obrazını canlandıracaq. Həyatı ilə bağlı bildiyi hər şeyin yalan olduğunu öyrənən Aras köklərini tapmaq üçün Doğubayazıta yollanır və burada bir malikanədə özünü qan davasının ortasında tapır. Bu prosesdə o, "Ceylan" adlı personajla yaxınlaşır.

Turkish actor Mert Yazıcıoğlu returns to the screens with his new project.
Demokrat.az reports that he will play the lead role in the series "Aras," produced by TMC Film for Netflix.
According to the information, the actor chose this decision among new projects he considered after the series "Kuruluş Orhan." The director of the series will be Ömür Atay, who also directed his previous work "Kızıl Goncalar."
New details about the storyline of the series have also emerged. It is stated that Yazıcıoğlu will portray "Aras," an emergency doctor living in Istanbul with his dog. Learning that everything he knew about his life was a lie, Aras travels to Doğubayazıt to find his roots and finds himself in the middle of a blood feud in a mansion there. During this process, he becomes close to a character named "Ceylan."