Fransada muzeydən 4 milyonluq zinət əşyaları oğurlandı
Fransanın şərqində yerləşən Vinjen-sür-Moder kommunasındakı "Lalique" Zərgərlik Muzeyindən təxminən 4 milyon avro dəyərində zinət əşyaları oğurlanıb.
Demokrat.az bildirir ki, oğrular ümumilikdə 20-yə yaxın zinət əşyasını ələ keçiriblər. İlkin hesablamalara əsasən, dəymiş zərər təxminən 4 milyon avro təşkil edir.
Hadisə yerli vaxtla saat 05:30 radələrində baş verib. Binaya daxil olan naməlum şəxslər birbaşa zinət əşyalarının saxlanıldığı zala yönəliblər.
Siqnalizasiya işə düşsə də, oğrular hadisə yerindən qaçmağa müvəffəq olublar. Mühafizə şirkətinin əməkdaşları siqnalın səbəbini araşdırdığı vaxt hadisə yerinə ilk gələn muzeyin təmizlik işçisi olub və polisə məlumat verib.

Во Франции из музея украли украшения стоимостью 4 миллиона
В коммуне Венжен-сюр-Модер, расположенной на востоке Франции, из ювелирного музея "Lalique" было украдено украшений на сумму примерно 4 миллиона евро.
По информации Democratic.az, преступники завладели около 20 ювелирными изделиями. По предварительным оценкам, нанесённый ущерб составляет около 4 миллионов евро.
Инцидент произошёл примерно в 05:30 по местному времени. Неизвестные лица, проникшие в здание, направились напрямую в зал хранения украшений.
Хотя сигнализация сработала, ворам удалось скрыться с места преступления. Когда сотрудники охранной компании выясняли причину сигнала, первым на место прибыл уборщик музея и сообщил о случившемся в полицию.