Məktəb direktoruna cəza verildi
Bu ilin aprelində xadimə ilə mübahisə etməsi ilə gündəmə gələn Ağdam rayonu 91 saylı Səfərli kənd orta məktəbinin direktoru Aliyə Əliyeva cəzalandırılıb.
Medianews.az Bizim.media-ya istinadən xəbər verir ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin qərarına əsasən, direktor barəsində intizam tənbeh tədbiri tətbiq edilib.
Xatırladaq ki, bu ilin aprelində Ağdam rayonu 91 saylı Səfərli kənd orta məktəbində xadimə və direktor arasında insident baş verib.
Belə ki, orta məktəbin direktoru məktəbdə xadimə və qazançı işləyən Ülviyyə Abdullayevanın ştatlarının birini ləğv edib.
Ü.Abdullayeva iddia edib ki, Aliyə Əliyeva ştatını tam bərpa etmək üçün ondan məktəb üçün konteyner almağı tələb edib. Lakin o, konteyneri alıb gətirsə də, direktor ştatı bərpa etməyib. Nəticədə tərəflər arasında mübahisə baş verib və xadimə direktorun stolunun üstündə olan suveniri qırıb.
Bu əməlinə görə, Ağdam Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Ü.Abdullayeva 60 manat məbləğində cərimə olunub.

В апреле этого года Алие Алиева, директор средней школы № 91 села Сафарлы Агдамского района, которая попала в центр внимания из-за ссоры с уборщицей, была наказана.
Medianews.az со ссылкой на Bizim.media сообщает, что согласно решению Министерства науки и образования в отношении директора было применено дисциплинарное взыскание.
Напомним, что в апреле этого года в средней школе № 91 села Сафарлы Агдамского района произошел инцидент между уборщицей и директором.
Дело в том, что директор средней школы отменила одну из ставок уборщицы и котельщика Ульвии Абдуллаевой.
Ульвия Абдуллаева утверждала, что Алие Алиева потребовала от нее купить контейнер для школы, чтобы полностью восстановить ее ставку. Однако, хотя она и купила контейнер, директор не восстановила ставку. В результате между сторонами возникла ссора, и уборщица разбила сувенир, стоявший на столе директора.
За этот поступок согласно решению Агдамского районного суда Ульвия Абдуллаева была оштрафована на 60 манатов.