Məktəb direktoruna cəza verildi
Bu ilin aprelində xadimə ilə mübahisə etməsi ilə gündəmə gələn Ağdam rayonu 91 saylı Səfərli kənd orta məktəbinin direktoru Aliyə Əliyeva cəzalandırılıb.
Medianews.az Bizim.media-ya istinadən xəbər verir ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin qərarına əsasən, direktor barəsində intizam tənbeh tədbiri tətbiq edilib.
Xatırladaq ki, bu ilin aprelində Ağdam rayonu 91 saylı Səfərli kənd orta məktəbində xadimə və direktor arasında insident baş verib.
Belə ki, orta məktəbin direktoru məktəbdə xadimə və qazançı işləyən Ülviyyə Abdullayevanın ştatlarının birini ləğv edib.
Ü.Abdullayeva iddia edib ki, Aliyə Əliyeva ştatını tam bərpa etmək üçün ondan məktəb üçün konteyner almağı tələb edib. Lakin o, konteyneri alıb gətirsə də, direktor ştatı bərpa etməyib. Nəticədə tərəflər arasında mübahisə baş verib və xadimə direktorun stolunun üstündə olan suveniri qırıb.
Bu əməlinə görə, Ağdam Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Ü.Abdullayeva 60 manat məbləğində cərimə olunub.

Aliye Aliyeva, the director of the Safarli village secondary school No. 91 in Aghdam district, who came to the agenda in April of this year after an argument with a janitor, has been punished.
Medianews.az reports, referring to Bizim.media, that according to the decision of the Ministry of Science and Education, a disciplinary sanction has been applied against the director.
Recall that in April of this year, an incident occurred between a janitor and the director at the Safarli village secondary school No. 91 in the Aghdam district.
Thus, the director of the secondary school canceled one of the staff positions of Ülviyya Abdullayeva, who worked as a janitor and boiler operator at the school.
Ü. Abdullayeva claimed that Aliye Aliyeva demanded her to buy a container for the school in order to fully restore her staff position. However, although she bought and brought the container, the director did not restore the staff position. As a result, a dispute arose between the parties and the janitor broke a souvenir on the director’s desk.