Mbappe rekorda imza atdı
Madrid "Real"ının hücumçusu Kilian Mbappe İspaniya çempionatının 33-cü turunda "Alaves"lə matçda (2:1) fərqlənərək yeni şəxsi göstəriciyə imza atıb.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, fransalı forvard görüşün 30-cu dəqiqəsində cərimə meydançasından kənardan zərbə ilə hesabı açıb - top rikoşetdən sonra qapı toruna daxil olub. Bu qol Mbappenin 2025/2026 mövsümündə bütün turnirlərdə uzaq məsafədən vurduğu artıq səkkizinci qol olub.
Bununla da o, nəinki şəxsi rekordunu yeniləyib, həm də Avropanın top-5 liqalarında çıxış edən futbolçular arasında bu göstəricidə liderə çevrilib.
Qeyd edək ki, Mbappe cari mövsümdə Madrid klubunun heyətində bütün turnirlərdə 40 oyuna çıxıb, 41 qol və 6 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

Madrid "Real" forward Kylian Mbappe scored in the 33rd round of the Spanish championship in the match against "Alaves" (2:1), setting a new personal record.
Medianews.az, citing Idman.Biz, reports that the French forward opened the score in the 30th minute from outside the penalty area with a shot - the ball entered the net after a ricochet. This goal is Mbappe's eighth long-distance goal in all competitions in the 2025/2026 season.
Thus, he not only updated his personal record but also became the leader among players competing in Europe's top 5 leagues in this statistic.
It should be noted that Mbappe has appeared in 40 games for the Madrid club this season across all competitions, recording 41 goals and 6 assists.