Mbappe rekorda imza atdı
Madrid "Real"ının hücumçusu Kilian Mbappe İspaniya çempionatının 33-cü turunda "Alaves"lə matçda (2:1) fərqlənərək yeni şəxsi göstəriciyə imza atıb.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, fransalı forvard görüşün 30-cu dəqiqəsində cərimə meydançasından kənardan zərbə ilə hesabı açıb - top rikoşetdən sonra qapı toruna daxil olub. Bu qol Mbappenin 2025/2026 mövsümündə bütün turnirlərdə uzaq məsafədən vurduğu artıq səkkizinci qol olub.
Bununla da o, nəinki şəxsi rekordunu yeniləyib, həm də Avropanın top-5 liqalarında çıxış edən futbolçular arasında bu göstəricidə liderə çevrilib.
Qeyd edək ki, Mbappe cari mövsümdə Madrid klubunun heyətində bütün turnirlərdə 40 oyuna çıxıb, 41 qol və 6 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе отличился в матче 33-го тура чемпионата Испании против "Алавеса" (2:1), установив новый личный рекорд.
Medianews.az, ссылаясь на İdman.Biz, сообщает, что французский форвард открыл счет на 30-й минуте встречи ударом из-за пределов штрафной площадки – мяч после рикошета попал в сетку ворот. Этот гол стал для Мбаппе восьмым в сезоне 2025/2026, забитым с дальних дистанций во всех турнирах.
Таким образом, он не только обновил свой личный рекорд, но и стал лидером среди футболистов, выступающих в топ-5 европейских лигах, по этому показателю.
Отметим, что в текущем сезоне Мбаппе провел за мадридский клуб во всех турнирах 40 матчей, забив 41 гол и сделав 6 результативных передач.