“Mançester Siti” çempionluq medallarını
İngiltərə təmsilçisi “Mançester Siti”nin 2022/23 mövsümündə qazandığı tarixi “trebl” medalları açıq hərraca çıxarılır.
Medianews.az xəbər verir ki, tanınmış idman suvenirləri hərrac evi “Budds” ümumilikdə beş medaldan ibarət kolleksiyanın bu ayın sonunda satışa çıxarılacağını təsdiqləyib.
Dəst aprelin 27-də keçiriləcək “Made In Manchester Live” hərracında təqdim olunacaq. Satışın arxasındakı şəxsin kimliyi gizli saxlanılır.
Bura Premyer Liqa, FA Kuboku və Çempionlar Liqası medalları, həmçinin 2023-cü ildə qazanılan UEFA Superkuboku və FIFA Klublararası Dünya Kuboku uğurlarına aid daha iki medal daxildir.
Hərracın start qiyməti təxminən 38 min dollar təşkil edir. Lakin yekun qiymətin 65–100 min dollar aralığında dəyişəcəyi gözlənilir.//Bakıvaxtı.az

Исторические медали «требл», завоеванные английским клубом «Манчестер Сити» в сезоне 2022/23, выставлены на открытый аукцион.
Medianews.az сообщает, что известный спортивный сувенирный аукционный дом «Budds» подтвердил, что в конце этого месяца будет выставлена на продажу коллекция из пяти медалей.
Набор будет представлен на аукционе «Made In Manchester Live», который состоится 27 апреля. Личность продавца остаётся неизвестной.
В эту коллекцию входят медали за Премьер-лигу, Кубок ФА и Лигу чемпионов, а также ещё две медали, связанные с успехами в 2023 году — за Суперкубок УЕФА и клубный чемпионат мира ФИФА.
Стартовая цена аукциона составляет около 38 тысяч долларов. Однако ожидается, что конечная цена колеблется в диапазоне от 65 до 100 тысяч долларов.//Bakıvaxtı.az