Ermənilərdən ayı cildində fırıldaqçılıq  –
Medianews.az xəbər verir ki, bir qrup şəxs əyninə süni ayı dərisi geyinərək bahalı avtomobillərə zərər yetirib və hadisəni “vəhşi heyvan hücumu” kimi təqdim edib.
26 yaşlı Ruben Tamrazyan, 32 yaşlı Vaqe Muradxanyan və 39 yaşlı Alfiya Sukerman bu planla sığorta şirkətlərindən 141,8 min dollar almaq istəyiblər. Onlar iddia ediblər ki, 2024-cü ilin yanvarında Kaliforniyanın Leyk-Ərrouhed bölgəsində ayı onların üç avtomobilinə zərər verib. Lakin mütəxəssislər videonu araşdıraraq “ayı”nın əslində insan olduğunu müəyyən ediblər.
Məhkəmə nəticəsində üç nəfər 180 gün həbs cəzası alıb (cəzanı həftəsonları çəkməklə), həmçinin kompensasiya ödəməyə məcbur edilib. Dördüncü iştirakçı - 39 yaşlı Ararat Çirkinyan sentyabrda məhkəmə qarşısına çıxarılacaq.

В США раскрыта необычная страховая афера. Группа лиц надела костюмы медведей, чтобы повредить дорогие автомобили и представить происшествие как «наступление дикого животного».
Medianews.az сообщает, что группа лиц надела костюмы медведей, чтобы повредить дорогие автомобили и представить происшествие как «наступление дикого животного».
26-летний Рубен Тамразян, 32-летний Ваге Мурадханян и 39-летняя Альфия Цукерман пытались таким образом получить у страховых компаний 141,8 тысячи долларов.
Они утверждали, что в январе 2024 года в районе Лейк-Эрроухед в Калифорнии медведь повредил их три автомобиля. Однако эксперты, изучив видео, установили, что «медведь» на самом деле был человеком в костюме.
По решению суда трое получили по 180 дней тюрьмы (отбываемых в выходные дни) и были обязаны выплатить компенсацию. Четвертый участник — 39-летний Арарат Чиркян — предстанет перед судом в сентябре.