Dünya çempionatında növbəti SÜRPRİZ:
ABŞ, Kanada və Meksikanın birgə ev sahibliyi etdiyi futbol üzrə dünya çempionatında daha bir gözlənilməz nəticə qeydə alınıb.
Medianews.az xəbər verir ki, 1/16 final mərhələsində Niderland millisi ilə Mərakeş national football team üz-üzə gəlib. Gərgin keçən qarşılaşmanın əsas vaxtı 1:1 hesablı bərabərliklə yekunlaşıb.
Avropa təmsilçisinin yeganə qolunu oyunun 72-ci dəqiqəsində Kodi Qakpo vurub. Mərakeş millisi isə məğlubiyyətdən 90+1-ci dəqiqədə Issa Diopun qolu ilə xilas olub.
Əlavə vaxtda komandalar hesabı dəyişə bilmədiyindən qalib penaltilər seriyasında müəyyənləşib. Daha dəqiq oynayan Mərakeş futbolçuları 11 metrlik zərbələrdə 3:2 hesabı ilə üstünlük qazanaraq 1/8 finala yüksəlib.
Mərakeş yığması növbəti mərhələdə Fransa - İsveç cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.
Xatırladaq ki, daha əvvəl keçirilən 1/16 final oyunlarında Kanada Cənubi Afrika Respublikasını, Braziliya Yaponiyanı, Paraqvay isə Almaniyanı məğlub edərək turnirin 1/8 final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.//Milli.Az

В совместном чемпионате мира по футболу, организованном США, Канадой и Мексикой, зафиксирован ещё один неожиданный результат.
Medianews.az сообщает, что на стадии 1/16 финала национальные сборные Нидерландов и Марокко встретились лицом к лицу. Напряжённый матч основного времени завершился вничью со счётом 1:1.
Единственный гол европейской команды забил Коди Гакпо на 72-й минуте игры. Сборная Марокко избежала поражения благодаря голу Иссы Диопа на 90+1 минуте.
В дополнительное время команды не смогли изменить счёт, и победитель был определён в серии пенальти. Более точные марокканские футболисты выиграли серию 11-метровых ударов со счётом 3:2 и вышли в 1/8 финала.
Сборная Марокко в следующем раунде встретится с победителем пары Франция - Швеция.
Напомним, что ранее в матчах 1/16 финала Канада победила Южно-Африканскую Республику, Бразилия обыграла Японию, а Парагвай одолел Германию и вышел в 1/8 финала турнира. //Milli.Az