Bunu həyat yoldaşıma hiss etdirmək istəmədim
"Kaş həm səhnədə, həm də ailəmlə, övladlarımla birlikdə ola biləcəyim bir məqam olardı. Bu şəraiti yarada bilərdim, amma məsafə buna imkan vermədi. Əgər burada ailə qursaydım, yenə də səhnədən uzaqlaşacaqdım. Ailə mənim üçün hər şeydən önəmlidir".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri müğənni İradə İbrahimova rejissor Nail Naiboğlunun yutub layihəsində deyib. Sənətçi ailə qurduqdan sonra həyatında baş verən dəyişikliklərdən danışıb:
"Səhnə üçün darıxırdım. Dəfələrlə özümə etiraf etmişəm ki, səhnə üçün çox darıxmışam. Mən səhnədə olmalı olan bir insanam. Ora Allahın verdiyi bir işıqla çıxıram, səhnəyə yaraşıram. O zaman bunu dilə gətirsəydim, həyat yoldaşım başqa cür başa düşərdi. Ona hər zaman burada xoşbəxt olduğumu, həyatımdan razı qaldığımı hiss etdirirdim. Çünki o da məni səhnədən uzaqlaşdırıb aparanda özünü pis hiss edirdi. Həyat yoldaşım mənə heç vaxt səhnə qadağası qoymayıb. Kənara çəkilmək mənim öz seçimim idi".
Övladlarından söz açan İradə onların rəfiqəsi olmağa çalışmadığını bildirib:
"İradə anadır, rəfiqə ola bilməz. Onların çox rəfiqəsi olacaq, amma ana bir dənədir. Biri var dülgər olasan, biri də var bağban. Mən bağban olmaq istəyirəm. Hər şeyi mənimlə bölüşmələrini istəmirəm. Bölüşəcək və bölüşülməyəcək nələrsə var. İndi də həsrət yaşayıram. Doğmalarımla birlikdə olmaq arzusu var. Özümə təsginlik verirəm, sakitləşdirirəm. Səbəblərim var. Ailə quranda uşaq deyildim".\\axsam.az

"I wish there were a moment when I could be both on stage and with my family, with my children. I could have created this condition, but the distance did not allow it. If I had started a family here, I would still have distanced myself from the stage. Family is more important to me than anything else."
Medianews.az reports that these words were said by singer Irada Ibrahimova in director Nail Naiboglu's YouTube project. The artist spoke about the changes that happened in her life after starting a family:
"I missed the stage. I have repeatedly admitted to myself that I missed the stage a lot. I am someone who should be on stage. I go up there with a light given by God, I belong on the stage. If I had expressed this then, my husband would have understood it differently. I always made him feel that I was happy here, that I was satisfied with my life. Because when he took me away and distanced me from the stage, he felt bad himself. My husband never forbade me from the stage. Stepping aside was my own choice."
Speaking about her children, Irada said that she does not try to be their friend:
"Irada is a mother, she cannot be a friend. They will have many friends, but a mother is one of a kind. There is a difference between being a carpenter and a gardener. I want to be a gardener. I don’t want them to share everything with me. There are things that will be shared and things that won’t. Now I also experience longing. I have a desire to be with my loved ones. I calm myself down, I soothe myself. I have my reasons. I wasn’t a child when I started a family." \\axsam.az