"Bavariya-PSJ" oyununun efirə getməməsinin səbəbi açıqlandı -
Ötən gün UEFA Çempionlar Liqasının yarımfinal mərhələsində "Bavariya" klubu öz meydanında Fransanın "PSJ" komandasını qəbul edib. Oyunun yayım hüququ olan "CBC Sport" televiziyası matçı yayımlaya bilməyib.
Medianews.az xəbər verir ki, Manset.az problemin səbəbini öyrənmək üçün "CBC Sport" televiziyasının Xəbərlər xidməti və sosial media direktoru Şəmsəddin Abbasovla əlaqə saxlayıb.
O bildirib ki, oyunun yayımlana bilməməsinin səbəbi texniki problem olub:
"Avadanlıq yanıb. Sona qədər çalışırdıq ki, onu düzəldək, düzəltdiyimiz dəqiqədən etibarən yayıma davam edək. 2 saat ərzində düzəlmədi. Buna görə çox məyusuq", - deyə o bildirib.

Объяснена причина отсутствия в эфире матча "Бавария-ПСЖ" -
Позавчера в полуфинальном этапе Лиги чемпионов УЕФА клуб «Бавария» принимал у себя на поле французскую команду «ПСЖ». Телевизионный канал «CBC Sport», имеющий права на трансляцию матча, не смог его показать.
Medianews.az сообщает, что Manset.az связался с руководителем службы новостей и директором по социальным медиа телеканала «CBC Sport» Шамседдином Аббасовым, чтобы выяснить причину проблемы.
Он сообщил, что причиной невозможности трансляции матча стала техническая проблема:
«Оборудование сгорело. Мы старались починить его до конца, чтобы после восстановления продолжить трансляцию. В течение двух часов оборудование не починили. Поэтому мы очень расстроены», — сказал он.