Baş nazirdən TƏCİLİ iclas -
Baş nazir Əli Əsədovun rəhbərliyi ilə keçirilən İqtisadi Şuranın iclasının gündəliyində Ələt Azad İqtisadi Zonasının fəaliyyətinin təşkili ilə bağlı görülmüş işlər, həlli vacib infrastruktur məsələləri, strateji baxış və inkişaf perspektivləri, eləcə də Xidmət sektorunun iqtisadi artımda rolu və inkişaf potensialı, Xidmət sektorunda müəyyən edilmiş prioritet istiqamətlər və təkliflər və digər cari məsələlər ətraflı müzakirə olunub.
Gündəlikdə olan məsələlər üzrə Prezidentin köməkçisi – Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının İqtisadi məsələlər və innovativ inkişaf siyasəti şöbəsinin müdiri Şahmar Mövsümov, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun təqdimatları dinlənilib. Təqdim olunan məsələlərə dair İqtisadi Şuranın üzvləri və Ələt Azad İqtisadi Zonasının İdarə Heyətinin sədri Valeh Ələsgərov çıxış ediblər.
İclasın yekununda İqtisadi Şuranın üzvlərinin rəy və təkliflər nəzərə alınmaqla müvafiq qərarlar qəbul olunub və aidiyyəti qurumlara tapşırıqlar verilib.

Сегодня состоялось заседание Экономического Совета.
На повестке дня заседания Экономического Совета под руководством премьер-министра Али Асадова рассматривались вопросы организации деятельности Свободной экономической зоны Алят, проведённые работы, важные инфраструктурные вопросы, стратегический взгляд и перспективы развития, а также роль и потенциал развития сектора услуг в экономическом росте, приоритетные направления и предложения в секторе услуг и другие текущие вопросы.
По вопросам повестки дня были заслушаны доклады помощника Президента – руководителя отдела экономических вопросов и политики инновационного развития Администрации Президента Азербайджанской Республики Шахмара Мовсумова, министра экономики Микаила Джаббарова. Члены Экономического Совета и председатель Правления Свободной экономической зоны Алят Вале Апасов выступили по представленным вопросам.
По итогам заседания, с учётом мнений и предложений членов Экономического Совета, были приняты соответствующие решения и даны поручения заинтересованным ведомствам.