Bakıda bacısının keçmiş ərini yandırmaqda təqsirləndirilən
Bakıda bacısının keçmiş ərinin üzərinə benzin töküb yandırmaqda təqsirləndirilən Məhərrəm Hüseynzadənin cinayət işi üzrə məhkəmənin yekun prosesi keçirilib.
Medianews.az APA-ya istinadən xəbər verir ki, bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Aytən Əliyevanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Hökmə əsasən, Məhərrəm Hüseynzadə 16 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Dövlət ittihamçısı onun 18 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilməsini təklif etmişdi.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin mayın 29-u gecə saatlarında baş verib. İttihama görə, Məhərrəm Hüseynzadə bacısının keçmiş əri Zəhmət Əhmədovun üzərinə aralarında yaranmış mübahisə zamanı benzin tökərək od vurub. Zərərçəkən bir gündən sonra müalicə aldığı Nərimanov Tibb Mərkəzinin yanıq şöbəsində vəfat edib.
Məhərrrəm Hüseynzadə barəsində Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.

В Баку завершился судебный процесс по делу Махаррема Гусейнзаде, обвиняемого в том, что он плеснул бензин на бывшего мужа своей сестры и поджёг его.
Medianews.az, ссылаясь на APA, сообщает, что сегодня в Баку в суде по тяжким преступлениям под председательством судьи Айтын Алиевой было вынесено решение.
Согласно приговору, Махаррем Гусейнзаде приговорён к 16 годам лишения свободы.
Гособвинитель просил назначить наказание в виде лишения свободы сроком на 18 лет.
Отметим, что инцидент произошёл в ночь 29 мая прошлого года. По обвинению, Махаррем Гусейнзаде во время возникшего спора плеснул бензин на бывшего мужа своей сестры Захмета Ахмедова и поджёг его. Пострадавший скончался через день в ожоговом отделении Наримановского медицинского центра, где проходил лечение.
Махаррему Гусейнзаде предъявлено обвинение по статье 120.2.4 Уголовного кодекса (умышленное убийство с особой жестокостью и общественно опасным способом).