Bakıda bacısının keçmiş ərini yandırmaqda təqsirləndirilən
Bakıda bacısının keçmiş ərinin üzərinə benzin töküb yandırmaqda təqsirləndirilən Məhərrəm Hüseynzadənin cinayət işi üzrə məhkəmənin yekun prosesi keçirilib.
Medianews.az APA-ya istinadən xəbər verir ki, bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Aytən Əliyevanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Hökmə əsasən, Məhərrəm Hüseynzadə 16 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Dövlət ittihamçısı onun 18 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilməsini təklif etmişdi.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin mayın 29-u gecə saatlarında baş verib. İttihama görə, Məhərrəm Hüseynzadə bacısının keçmiş əri Zəhmət Əhmədovun üzərinə aralarında yaranmış mübahisə zamanı benzin tökərək od vurub. Zərərçəkən bir gündən sonra müalicə aldığı Nərimanov Tibb Mərkəzinin yanıq şöbəsində vəfat edib.
Məhərrrəm Hüseynzadə barəsində Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.

The final hearing in the criminal case against Maharram Huseynzada, who is accused of pouring gasoline on his sister's former husband and setting him on fire in Baku, has been held.
Medianews.az, citing APA, reports that today the verdict was delivered at the Baku Serious Crimes Court under the chairmanship of Judge Ayten Aliyeva.
According to the verdict, Maharram Huseynzada was sentenced to 16 years of imprisonment.
The state prosecutor had proposed an 18-year prison sentence for him.
It should be noted that the incident occurred on the night of May 29 last year. According to the accusation, Maharram Huseynzada poured gasoline on his sister's ex-husband Zəhmet Ahmadov during a dispute between them and set him on fire. The victim died after one day in the burn ward of Narimanov Medical Center where he was receiving treatment.
Maharram Huseynzada was charged under Article 120.2.4 (murder committed with special cruelty or by a generally dangerous method) of the Criminal Code.