Azərbaycanda məhkəmə hakimlərinin sayı AÇIQLANDI
Medianews.az xəbər verir ki, bunu hakimliyə namizədlərlə keçirilən test imtahanı çərçivəsində jurnalistlərə açıqlamasında Məhkəmə-Hüquq Şurasının Aparat rəhbəri Kərəm Mansurov bildirib.
O deyib ki, hazırda ölkəmizdə 705 məhkəmə hakimi fəaliyyət göstərir: “Vakant yerlərə yeni təyinatların aparılması məqsədilə hakimliyə namizədlərin seçimi prosesi fasiləsiz davam etdirilir. Hazırda 67 hakimliyə namizədlə müsahibələr artıq yekunlaşdırılıb. Yaxın zamanda müvəffəqiyyət qazanmış namizədlərlə bağlı nəticələr elan ediləcək”.

В Азербайджане объявлено количество судей судов
Medianews.az сообщает, что об этом заявил глава аппарата Судебно-юридического совета Кярим Мансуров на пресс-конференции для журналистов в рамках тестового экзамена для кандидатов в судьи.
Он отметил, что в настоящее время в нашей стране работают 705 судей: «Процесс отбора кандидатов в судьи для назначения на вакантные должности продолжается без перерыва. В настоящее время собеседования с 67 кандидатами уже завершены. В ближайшее время будут объявлены результаты по кандидатам, успешно прошедшим отбор».