Avtobus dayanacaqlarındakı məlumat çatışmazlığı ilə bağlı AYNA-nın açıqlaması -
Bakıda yerləşən bəzi dayanacaqlarda yerləşən məlumat lövhələrində hansı avtobusların dayanacağı əks olunmur.
Belə ki, sərnişinlər məcbur olaraq buradan hansı avtobusların keçdiyini bilmək üçün ya kiməsə sual verirlər, ya da özləri təxmin edirlər.
Onlar Azad Azərbaycan Televiziyasına (ATV) qeyd edir ki, bu kimi hallar ilk dəfə həmin ərazilərə gələn insanlar üçün çətinlik yaradır.
Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) bildirilib ki, avtobus dayanacaq nişanlarına dair yeni standartlar müəyyən edilir. Bu istiqamətdə mütəmadi olaraq optimallaşdırılma tədbirləri aparılır. Bu baxımdan standartlara uyğun olmayan yol nişanları da dəyişdiriləcək.

Заявление AYNA по поводу недостатка информации на автобусных остановках -
В некоторых автобусных остановках, расположенных в Баку, на информационных табличках не отображаются автобусы, которые останавливаются на этих пунктах.
Таким образом, пассажирам приходится либо спрашивать у кого-то, какие автобусы проходят через эту остановку, либо самим делать предположения.
Они сообщили Азербайджанскому телевидению "Азад Азербайджан" (ATV), что такие случаи создают трудности для людей, приезжающих в эти районы впервые.
В Агентстве по наземному транспорту Азербайджана (AYNA) сообщили, что разрабатываются новые стандарты для автобусных остановочных знаков. В этом направлении регулярно проводятся мероприятия по оптимизации. В связи с этим дорожные знаки, не соответствующие стандартам, будут заменены.