Avropa çempionatı: Azərbaycan cüdoçusu yarımfinalda
Azərbaycan cüdoçusu Zelim Kotsoyev Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə keçirilən böyüklər arasında Avropa çempionatında yarımfinala yüksəlib.
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, 100 kiloqram çəkidə çıxış edən Olimpiya çempionu 1/4 finalda macarıstanlı Zsombor Veqə qalib gəlib.
Bu gün mübarizəyə qoşulan Madina Xaisinova (+78 kiloqram) və Kənan Nəsibov (+100 kiloqram) yarışı mükafatsız başa vurublar.
Qeyd edək ki, daha əvvəl Hidayət Heydərov (73 kiloqram) gümüş, Zelim Tçkayev (81 kiloqram), Əhməd Yusifov (60 kiloqram) və Turan Bayramov (66 kiloqram) bürünc medala sahib çıxıblar. Turnirə bu gün yekun vurulacaq.

Azerbaijani judoka Zelim Kotsoyev advanced to the semifinals at the European Championship among seniors held in Tbilisi, the capital of Georgia.
According to Medianews.az, citing AZERTAC, the Olympic champion competing in the 100-kilogram weight category defeated Hungarian Zsombor Veg in the quarterfinals.
Madina Khaisinova (+78 kilograms) and Kenan Nasibov (+100 kilograms), who joined the competition today, finished without medals.
It should be noted that earlier Hidayat Heydarov (73 kilograms) won silver, while Zelim Tchkayev (81 kilograms), Ahmad Yusifov (60 kilograms), and Turan Bayramov (66 kilograms) took bronze medals. The tournament will conclude today.