Avropa çempionatı: Azərbaycan cüdoçusu yarımfinalda
Azərbaycan cüdoçusu Zelim Kotsoyev Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə keçirilən böyüklər arasında Avropa çempionatında yarımfinala yüksəlib.
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, 100 kiloqram çəkidə çıxış edən Olimpiya çempionu 1/4 finalda macarıstanlı Zsombor Veqə qalib gəlib.
Bu gün mübarizəyə qoşulan Madina Xaisinova (+78 kiloqram) və Kənan Nəsibov (+100 kiloqram) yarışı mükafatsız başa vurublar.
Qeyd edək ki, daha əvvəl Hidayət Heydərov (73 kiloqram) gümüş, Zelim Tçkayev (81 kiloqram), Əhməd Yusifov (60 kiloqram) və Turan Bayramov (66 kiloqram) bürünc medala sahib çıxıblar. Turnirə bu gün yekun vurulacaq.

Азербайджанский дзюдоист Зелим Коцоев вышел в полуфинал чемпионата Европы по дзюдо среди взрослых, проходящего в столице Грузии Тбилиси.
Medianews.az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ сообщает, что выступающий в категории до 100 килограммов олимпийский чемпион в четвертьфинале победил венгра Шомбор Вега.
Сегодня в борьбу вступили Мадина Хайсинова (+78 килограммов) и Кенан Насибов (+100 килограммов), которые завершили соревнования без наград.
Отметим, что ранее Хидаят Гейдаров (73 килограмма) завоевал серебряную медаль, а Зелим Чикаев (81 килограмм), Ахмед Юсифов (60 килограммов) и Туран Байрамов (66 килограммов) стали обладателями бронзовых медалей. Турнир завершится сегодня.