"Atletiko" Alvaresi satmaqdan
"Atletiko" hücumçu Xulian Alvaresin transfer hüquqları üçün təklif olunan təxminən 150 milyon avroluq məbləği rədd etməyə hazırlaşır.
Bu barədə "Sky Sports"a istinadən xəbər verir.
Mənbənin bildirdiyinə görə, İspaniya klubu 26 yaşlı argentinalı futbolçunu komandada saxlamaq məsələsində qətiyyətlidir. "Arsenal", "Barselona" və PSJ-nin futbolçu ilə maraqlanmasına baxmayaraq, hətta bu həcmdə böyük bir təklif belə klubu onu satmağa razı sala bilmir.
Alvares 2024-cü ilin avqust ayından etibarən "Atletiko"da çıxış edir və onun müqavilə müddəti 30 iyun 2030-cu ilə qədərdir. 2025/26 mövsümündə hücumçu meydana çıxdığı 47 matçda 19 qol vurub və 9 məhsuldar ötürmə müəllifi olub. Hazırda "Transfermarkt" portalı oyunçunun bazar dəyərini 90 milyon avro məbləğində qiymətləndirir.
Qeyd edək ki, "Atletiko" aprelin 29-da Çempionlar Liqasının ilk yarımfinal oyunu çərçivəsində öz meydanında "Arsenal"ı qəbul edəcək. Qarşılaşma Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq.//Operativ Media

"Atletico" is preparing to reject the approximately 150 million euro offer proposed for the transfer rights of forward Julian Alvarez.
This was reported with reference to "Sky Sports".
According to the source, the Spanish club is determined to keep the 26-year-old Argentine player in the team. Despite interest from "Arsenal", "Barcelona", and PSG, even such a large offer does not persuade the club to sell him.
Alvarez has been playing for "Atletico" since August 2024 and his contract duration is until June 30, 2030. In the 2025/26 season, the forward scored 19 goals and made 9 assists in 47 matches played. Currently, the "Transfermarkt" portal estimates the player's market value at 90 million euros.
It should be noted that on April 29, "Atletico" will host "Arsenal" at home within the framework of the first semifinal match of the Champions League. The match will start at 23:00 Baku time. //Operativ Media