"Atamın qisasını alacağam!" -
İranın Ali Lideri Müctəba Xamenei  atası Əli Xameneinin, eləcə də ABŞ və İsrailin İslam Respublikasına qarşı hərbi əməliyyatının qurbanı olan digər iranlıların ölümünün qisasını alacağına söz verib.
Bu barədə "Fars" agentliyi məlumat yayıb.
Xamenei atasının dəfn mərasimi münasibətilə verdiyi açıqlamada bildirib:
"Cinayətkar və rüsvay olmuş qatilləri cəzalandıracağıq və bu iki müharibənin bütün şəhidlərinin qanının qisasını almağa and içirik. Bu qisas xalqımızın iradəsidir və həyata keçirilməlidir".
Ayətullah qisası İran xalqının tələbi adlandırıb və bunun yerinə yetirilməli olduğunu vurğulayıb.
Əli Xamenei fevralın 28-də ABŞ-İsrail xüsusi əməliyyatı nəticəsində vəfat edib. "Fars" xəbər agentliyinin məlumatına görə, Ali Rəhbər iş zamanı iqamətgahında vəfat edib. Onun yerinə oğlu Müctəba Xamenei keçib.//Bakıvaxtı.az

Верховный лидер Ирана Муджтаба Хаменеи пообещал отомстить за смерть своего отца Али Хаменеи, а также других иранцев, ставших жертвами военной операции США и Израиля против Исламской Республики.
Об этом сообщило агентство "Фарс".
В своем заявлении, приуроченном к похоронам отца, Хаменеи сказал:
"Мы накажем преступных и опозоренных убийц и поклялись отомстить за кровь всех мучеников этих двух войн. Эта месть — воля нашего народа, и она должна быть исполнена".
Аятолла назвал месть требованием иранского народа и подчеркнул, что она должна быть осуществлена.
Али Хаменеи скончался 28 февраля в результате спецоперации США и Израиля. Как сообщает агентство "Фарс", Верховный лидер умер во время работы в своем резиденции. Его место занял сын Муджтаба Хаменеи.//Bakıvaxtı.az