İyulun 12-14-də Bakıda və Abşeron yarımadasında eyni zamanda, bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı xəbərdarlıq verib.
Məlumata görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi, Naxçıvan MR, Şəmkir, Gəncə, Daşkəsən, Goranboy, Naftalan, Siyəzən, Şabran, Xızı, Xaçmaz, Tərtər, Bərdə, Mingəçevir, Hacıqabul, Neftçala, Masallı, Lerik, Yardımlı, Biləsuvar, Cəlilabadda sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq isə şərq küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.

From July 12 to 14, a yellow warning has been issued simultaneously in Baku and the Absheron Peninsula regarding windy weather conditions expected in some areas.
According to the information, in accordance with the yellow warning in Baku and the Absheron Peninsula, north-west wind will blow, and in the Nakhchivan Autonomous Republic, Shamkir, Ganja, Dashkasan, Goranboy, Naftalan, Siyazan, Shabran, Khizi, Khachmaz, Tartar, Barda, Mingachevir, Hajigabul, Neftchala, Masalli, Lerik, Yardimli, Bilasuvar, and Jalilabad, in accordance with the yellow warning, east wind will blow, with wind speed ranging from 13.9 to 20.7 m/s.