ABŞ İranı VURACAQ - İsraildən SON DƏQİQƏ açıqlaması
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə İsrail Müdafiə Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi Eyal Zamir Kanal 13-ə verdiyi müsahibədə bildirib.
Onun sözlərinə görə, ABŞ-ın hərbi əməliyyatları İranın nüvə obyektlərini hədəf alacaq və regiondakı gərginliyi daha da artıracaq.
İsrail rəsmisi həmçinin vurğulayıb ki, bu addım Tehranla Vaşinqton arasında diplomatik danışıqların nəticəsindən asılı olmayaraq həyata keçirilə bilər.
Analitiklər hesab edir ki, ABŞ-ın mümkün hərbi əməliyyatı Yaxın Şərqdə yeni gərginlik dalğasına səbəb ola bilər və region ölkələrinin təhlükəsizlik balansını ciddi şəkildə dəyişdirə bilər.

США нанесут удар по Ирану.
Musavat.com сообщает, что об этом заявил начальник штаба Сил обороны Израиля Эяль Замир в интервью каналу 13.
По его словам, военные операции США будут нацелены на ядерные объекты Ирана и еще больше обострят напряженность в регионе.
Израильский чиновник также подчеркнул, что этот шаг может быть осуществлен независимо от результатов дипломатических переговоров между Тегераном и Вашингтоном.
Аналитики считают, что возможная военная операция США может привести к новой волне напряженности на Ближнем Востоке и серьезно изменить баланс безопасности стран региона.