72 yaşlı aktyorun gənc görünüşü müzakirələrə səbəb oldu -
Hollivudun canlı əfsanəsi Con Travolta Fransada keçirilən Kann Film Festivalında həm yeni tərzi, həm də aldığı xüsusi mükafatla gündəmə damğa vurub.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadla xəbər verir ki, 72 yaşlı aktyor festivalın qırmızı xalçasına qızı Ella Blö Travolta ilə birlikdə çıxıb.
Gənc görünüşü və yeni imici ilə diqqət çəkən Travolta festival iştirakçılarını heyran qoyub.
Aktyor üçün gecənin əsl sürprizi isə rejissor kürsüsünə əyləşdiyi ilk ekran işi olan “Propeller One-Way Night Coach” filminin premyerasında yaşanıb. Belə ki, səhnəyə dəvət olunan Hollivud ulduzuna gözlənilmədən fəxri “Qızıl Palma Budağı” mükafatı təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “Pulp Fiction”, “Grease” və “Saturday Night Fever” kimi kult filmlərlə tanınan aktyorun yeni ekran işi aviasiyanın “qızıl dövrü”ndən bəhs edir. Ailəvi macəra janrında olan film Travoltanın 1997-ci ildə yazdığı uşaq kitabı əsasında ekranlaşdırılıb. Aktyor layihənin həm ssenari müəllifi, həm rejissoru, həm də prodüseridir. O, eyni zamanda filmdə rollardan birini canlandırıb. Ekran işində ulduzun qızı Ella Blö Travolta da rol alıb. Ekran işi bu ayın sonunda “Apple TV” platformasında yayımlanacaq.
Xatırladaq ki, bu il fəxri “Qızıl Palma Budağı” mükafatı həmçinin “Üzüklərin hökmdarı” filminin rejissoru Piter Cekson və aktrisa Barbra Streyzanda da təqdim olunacaq.

Живая легенда Голливуда Джон Траволта в Каннском кинофестивале во Франции отметил себя как своим новым стилем, так и полученной специальной наградой.
Medianews.az, ссылаясь на «Qafqazinfo», сообщает, что 72-летний актер вышел на красную дорожку фестиваля вместе со своей дочерью Эллой Блё Траволтой.
Своим молодым видом и новым образом Траволта привлек внимание и восхитил участников фестиваля.
Настоящим сюрпризом вечера для актера стал премьерный показ его первой режиссерской работы «Propeller One-Way Night Coach». Так, неожиданно для приглашенного на сцену голливудского звезды, ему вручили почетную награду «Золотая пальмовая ветвь».
Отметим, что актер, известный культовыми фильмами «Криминальное чтиво», «Бриолин» и «Лихорадка субботнего вечера», в своей новой работе рассказывает о «золотом веке» авиации. Фильм семейного приключенческого жанра основан на детской книге, написанной Траволтой в 1997 году. Актер является автором сценария, режиссером и продюсером проекта. Также он сыграл одну из ролей в фильме. В картине снялась и дочь звезды Элла Блё Траволта. Премьера фильма состоится в конце этого месяца на платформе «Apple TV».
Напомним, что в этом году почетную награду «Золотая пальмовая ветвь» также вручат режиссеру «Властелина колец» Питеру Джексону и актрисе Барбре Стрейзанд.