72 yaşlı aktyorun gənc görünüşü müzakirələrə səbəb oldu -
Hollivudun canlı əfsanəsi Con Travolta Fransada keçirilən Kann Film Festivalında həm yeni tərzi, həm də aldığı xüsusi mükafatla gündəmə damğa vurub.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadla xəbər verir ki, 72 yaşlı aktyor festivalın qırmızı xalçasına qızı Ella Blö Travolta ilə birlikdə çıxıb.
Gənc görünüşü və yeni imici ilə diqqət çəkən Travolta festival iştirakçılarını heyran qoyub.
Aktyor üçün gecənin əsl sürprizi isə rejissor kürsüsünə əyləşdiyi ilk ekran işi olan “Propeller One-Way Night Coach” filminin premyerasında yaşanıb. Belə ki, səhnəyə dəvət olunan Hollivud ulduzuna gözlənilmədən fəxri “Qızıl Palma Budağı” mükafatı təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “Pulp Fiction”, “Grease” və “Saturday Night Fever” kimi kult filmlərlə tanınan aktyorun yeni ekran işi aviasiyanın “qızıl dövrü”ndən bəhs edir. Ailəvi macəra janrında olan film Travoltanın 1997-ci ildə yazdığı uşaq kitabı əsasında ekranlaşdırılıb. Aktyor layihənin həm ssenari müəllifi, həm rejissoru, həm də prodüseridir. O, eyni zamanda filmdə rollardan birini canlandırıb. Ekran işində ulduzun qızı Ella Blö Travolta da rol alıb. Ekran işi bu ayın sonunda “Apple TV” platformasında yayımlanacaq.
Xatırladaq ki, bu il fəxri “Qızıl Palma Budağı” mükafatı həmçinin “Üzüklərin hökmdarı” filminin rejissoru Piter Cekson və aktrisa Barbra Streyzanda da təqdim olunacaq.

Hollywood's living legend John Travolta has made headlines at the Cannes Film Festival held in France both for his new style and the special award he received.
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that the 72-year-old actor walked the festival's red carpet together with his daughter Ella Blö Travolta.
Travolta, attracting attention with his youthful appearance and new image, amazed the festival participants.
The real surprise of the night for the actor occurred at the premiere of his first directorial work, "Propeller One-Way Night Coach." That is, the Hollywood star, who was invited onto the stage, was unexpectedly presented with an honorary "Palme d'Or" award.
It should be noted that the actor, known for cult films such as "Pulp Fiction," "Grease," and "Saturday Night Fever," has a new screen work that tells about the "golden age" of aviation. The family adventure genre film is based on a children's book written by Travolta in 1997. The actor is the project's screenwriter, director, and producer. He also acted in one of the roles. The star's daughter Ella Blö Travolta also played a role in the film. The screen work will be released on the "Apple TV" platform at the end of this month.
Let us remind you that this year, the honorary "Palme d'Or" award will also be presented to Peter Jackson, the director of "The Lord of the Rings," and actress Barbra Streisand.