3 gün vaxt verildi -
Bakının Yasamal rayonunda bəzi küçələrdə yaşayan sakinlərə kondisionerlərin sökülməsi ilə bağlı xəbərdarlıq edilib.
Bu barədə BAKU.WS-in "qaynar xətti"nə vətəndaşlar tərəfindən müraciət daxil olub.
Sakinlərin sözlərinə görə, Manzil-Kommunal Təsərrüfat Birliyi tərəfindən edilən bildirişdə qeyd olunub ki, binaların fasadlarında quraşdırılan kondisioner və başqa quraşdırılmış əşyalar üç gün ərzində sökülməlidir. Əks halda, həmin avadanlıqlar qurum tərəfindən çıxarılacaq.
"Şəhərimizdə abadlıq işlərinin aparılması ilə əlaqədar olaraq İ. Səfərli küçəsi ilə D. Əliyeva, Vidadi, B. Səfəroğlu, A. Quliyev, H. Aslanov, L. Tolstoy, S. Tağızadə və Nizami küçələrinin kəsişmələrindəyerləşən iaşə obyektlərinin, mənzillərin, müəssisə və özəl təşkilatların nəzərinə! Xahiş edirik, iaşə obyektlərinin, mənzillərin, müəssisə və özəl təşkilatların qarşısında və ətrafında Sizin tərəfinizdən quraşdırılmış dəmir maneələri, yağış çardaqları, kondisionerlər və digər avadanlıqları 3 (üç) gün müddətinə sökəsiniz", - deyə Manzil-Kommunal Təsərrüfat Birliyi tərəfindən göndərilən bildirişdə qeyd olunub.
Bəzi sakinlər bildirirlər ki, binalarının arxa tərəfinə pəncərələri açılmadığı üçün kondisionerləri yerləşdirmək üçün başqa imkanları yoxdur. Belə olan halda kondisionerlərin sökülməsini istəmirlər. Onlar məsul qurumlardan problemin alternativ həll yollarını nəzərdən keçirməyi xahiş ediblər.

Дали 3 дня. БУДЕТ СНОСИТЬСЯ
Жителям некоторых улиц района Ясамал в Баку было направлено предупреждение о демонтаже кондиционеров.
Об этом в «горячую линию» BAKU.WS обратились граждане.
По словам жителей, в уведомлении, отправленном Жилищно-коммунальной службой, отмечается, что кондиционеры и другие установленные устройства на фасадах зданий должны быть демонтированы в течение трех дней. В противном случае данное оборудование будет снято организацией.
«В связи с проведением благоустроительных работ в нашем городе, владельцам объектов общественного питания, квартир, учреждений и частных организаций, расположенных на пересечениях улиц И. Сафарли с Д. Алиевой, Видади, Б. Сафароглу, А. Гулиева, Х. Асланова, Л. Толстого, С. Тагизаде и Низами! Просим вас в течение 3 (трех) дней демонтировать установленные вами перед и вокруг объектов общественного питания, квартир, учреждений и частных организаций железные ограждения, дождевые навесы, кондиционеры и другое оборудование», — говорится в уведомлении, отправленном Жилищно-коммунальной службой.
Некоторые жильцы отмечают, что у них нет других возможностей разместить кондиционеры, так как окна с задней стороны их домов не открываются. В таком случае они не хотят демонтажа кондиционеров. Они обратились в ответственные организации с просьбой рассмотреть альтернативные варианты решения проблемы.