3 gün vaxt verildi -
Bakının Yasamal rayonunda bəzi küçələrdə yaşayan sakinlərə kondisionerlərin sökülməsi ilə bağlı xəbərdarlıq edilib.
Bu barədə BAKU.WS-in "qaynar xətti"nə vətəndaşlar tərəfindən müraciət daxil olub.
Sakinlərin sözlərinə görə, Manzil-Kommunal Təsərrüfat Birliyi tərəfindən edilən bildirişdə qeyd olunub ki, binaların fasadlarında quraşdırılan kondisioner və başqa quraşdırılmış əşyalar üç gün ərzində sökülməlidir. Əks halda, həmin avadanlıqlar qurum tərəfindən çıxarılacaq.
"Şəhərimizdə abadlıq işlərinin aparılması ilə əlaqədar olaraq İ. Səfərli küçəsi ilə D. Əliyeva, Vidadi, B. Səfəroğlu, A. Quliyev, H. Aslanov, L. Tolstoy, S. Tağızadə və Nizami küçələrinin kəsişmələrindəyerləşən iaşə obyektlərinin, mənzillərin, müəssisə və özəl təşkilatların nəzərinə! Xahiş edirik, iaşə obyektlərinin, mənzillərin, müəssisə və özəl təşkilatların qarşısında və ətrafında Sizin tərəfinizdən quraşdırılmış dəmir maneələri, yağış çardaqları, kondisionerlər və digər avadanlıqları 3 (üç) gün müddətinə sökəsiniz", - deyə Manzil-Kommunal Təsərrüfat Birliyi tərəfindən göndərilən bildirişdə qeyd olunub.
Bəzi sakinlər bildirirlər ki, binalarının arxa tərəfinə pəncərələri açılmadığı üçün kondisionerləri yerləşdirmək üçün başqa imkanları yoxdur. Belə olan halda kondisionerlərin sökülməsini istəmirlər. Onlar məsul qurumlardan problemin alternativ həll yollarını nəzərdən keçirməyi xahiş ediblər.

3 days were given - TO BE DEMOLISHED
Residents living on some streets in the Yasamal district of Baku have been warned about the removal of air conditioners.
Citizens have submitted appeals to BAKU.WS's "hotline" regarding this matter.
According to the residents, a notice issued by the Housing and Communal Services Union stated that air conditioners and other installed items on the facades of buildings must be removed within three days. Otherwise, these devices will be removed by the authority.
"In connection with beautification works in our city, to the attention of dining establishments, apartments, institutions, and private organizations located at the intersections of I. Safarli Street with D. Aliyev, Vidadi, B. Safaroglu, A. Guliyev, H. Aslanov, L. Tolstoy, S. Tagizade, and Nizami streets! We kindly ask you to remove iron barriers, rain sheds, air conditioners, and other equipment installed by you in front of and around your dining establishments, apartments, institutions, and private organizations within 3 (three) days," reads the notice sent by the Housing and Communal Services Union.
Some residents state that because the windows at the back of their buildings do not open, they have no other choice but to place air conditioners there. In such cases, they do not want the air conditioners to be removed. They have asked the responsible authorities to consider alternative solutions to the problem.