16 şagird həlak olub -
Keniyanın Rift Valli bölgəsində yerləşən qızlar üçün internat tipli məktəbin yataqxanasında baş verən yanğın nəticəsində 16 şagird həyatını itirib.
Keniyanın təhsil naziri Julius Migos jurnalistlərə bildirib ki, səbəbi hələ müəyyən edilməyən yanğın ölkənin qərbində yerləşən Gilgil qəsəbəsindəki “Otomişi” qız liseyində gecə başlayıb və iki saatdan çox davam edib.
Nazirin sözlərinə görə, hadisə nəticəsində daha 79 şagird xəsarət alıb. Yaralılardan 71-i tibbi yardım göstərildikdən sonra xəstəxanadan buraxılıb./AZƏRTAC

As a result of a fire in the dormitory of a boarding school for girls located in Kenya's Rift Valley region, 16 students lost their lives.
Kenya's Minister of Education, Julius Migos, told journalists that the fire, whose cause has not yet been determined, started at night at the "Otomishi" girls' high school in the town of Gilgil, located in the western part of the country, and lasted for more than two hours.
According to the minister, 79 more students were injured as a result of the incident. Of the injured, 71 were released from the hospital after receiving medical treatment./AZERTAC