16 şagird həlak olub -
Keniyanın Rift Valli bölgəsində yerləşən qızlar üçün internat tipli məktəbin yataqxanasında baş verən yanğın nəticəsində 16 şagird həyatını itirib.
Keniyanın təhsil naziri Julius Migos jurnalistlərə bildirib ki, səbəbi hələ müəyyən edilməyən yanğın ölkənin qərbində yerləşən Gilgil qəsəbəsindəki “Otomişi” qız liseyində gecə başlayıb və iki saatdan çox davam edib.
Nazirin sözlərinə görə, hadisə nəticəsində daha 79 şagird xəsarət alıb. Yaralılardan 71-i tibbi yardım göstərildikdən sonra xəstəxanadan buraxılıb./AZƏRTAC

В результате пожара в общежитии школы-интерната для девочек, расположенной в регионе Рифт-Вэлли в Кении, погибло 16 учениц.
Министр образования Кении Джулиус Мигос сообщил журналистам, что пожар, причина которого пока не установлена, начался ночью в девятом лицее "Отомиши" в поселке Гилгил на западе страны и длился более двух часов.
По словам министра, в результате происшествия еще 79 учениц получили травмы. Из пострадавших 71 была оказана медицинская помощь, после чего их выписали из больницы./АЗЕРТАЖ