Zidanın oğlu DÇ-2026-nı
Fransa futbolunun əfsanəsi Zinəddin Zidanın oğlu, “Qranada”nın qapıçısı Lukas Zidan bazar günü İspaniya ikinci divizionunda “Almeriya”ya qarşı keçirilən matçda (2:4) üz nahiyəsindən ciddi zədə alıb.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, 27 yaşlı qapıçı “Almeriya”nın hücumçusu Talislə toqquşmadan sonra meydandan kənarlaşdırılıb. Toqquşma nəticəsində əvvəlcə beyin silkələnməsi baş verib. Daha sonra Zidanın çənə sümüyünün sınığı aşkar edilib.
Futbolçu əməliyyatı uğurla keçirdiyini sosial media hesabında açıqlayıb.
Zidan daha əvvəllər idman vətəndaşlığını Fransa vətəndaşlığından Əlcəzairə dəyişmiş və oktyabr ayında Əlcəzair milli komandasına ilk çağırışını almışdı. İndi qapıçı zədə səbəbindən 2026-cı il Dünya Kubokunu buraxmaq riski ilə üzləşir. 2026-cı il Dünya Kubokunun qrup mərhələsində Əlcəzair Argentina, Avstriya və İordaniya ilə qarşılaşacaq.

Сын Зидана ЧМ-2026 Оставит?
Сын легенды французского футбола Зинеддина Зидана, вратарь "Гранады" Лукас Зидан получил серьёзную травму лица в воскресном матче второго дивизиона Испании против "Альмерии" (2:4).
Medianews.az со ссылкой на Publika.az сообщает, что 27-летний голкипер был удалён с поля после столкновения с нападающим "Альмерии" Талисом. В результате столкновения у него сначала произошёл сотрясение мозга. Позже была выявлена перелом челюстной кости у Зидана.
Футболист в своём аккаунте в соцсетях сообщил, что операция прошла успешно.
Ранее Зидан сменил спортивное гражданство с французского на алжирское и в октябре получил первый вызов в сборную Алжира. Сейчас вратарь из-за травмы рискует пропустить чемпионат мира 2026 года. На групповом этапе чемпионата мира 2026 года Алжир встретится с Аргентиной, Австрией и Иорданией.