Yeni konstitusiyasının qəbulu gündəmdədir -
"Ermənistanın yeni konstitusiyasının qəbul edilməsi hakim Vətəndaş Müqaviləsi Partiyasının gündəmində qalmaqdadır".
Bunu Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan Konstitusiya Günü münasibətilə xalqa müraciətində bəyan edib.
"Seçkinin nəticələrinə əsasən formalaşmış çoxluğun seçkiqabağı proqramına yeni konstitusiyanın qəbulu gündəliyi də daxildir", - deyə o bildirib.
Paşinyanın sözlərinə görə, konstitusiyanın əsas əhəmiyyəti hüquq qaydasının, konstitusiya quruluşunun bərqərar olmasından, habelə "bu quruluşun xalqla üzvi bağlılığının təmin edilməsindən" ibarətdir./Oxu.Az

"The adoption of Armenia's new constitution remains on the agenda of the ruling Civil Contract Party."
This was stated by Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan in his address to the people on Constitution Day.
"According to the election results, the pre-election program of the formed majority includes the adoption of a new constitution," he said.
According to Pashinyan, the main significance of the constitution lies in the establishment of the rule of law, constitutional order, as well as "ensuring the organic connection of this order with the people." /Oxu.Az