“Yağışlı havada bizi tək qoymayan azarkeşlərə təşəkkür edirəm” -
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, bu sözləri “FIFA Series – 2026” beynəlxalq turniri çərçivəsində Sent Lüsiya seçməsinə 6:1 hesabı ilə qalib gələn Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Ayxan Abbasov deyib.
O, belə havada oynamağın çətin olduğunu, lakin futbolçuların oyuna yaxşı kökləndiyini bildirib: “Heyətdə yeni futbolçular var. Çalışdıq ki, oyunçuları matça yaxşı kökləyək. Uşaqlar sonadək döyüşdülər. Syerra Leone ilə matçda fərqli sistemdə oynayacağıq”.
Mütəxəssis millinin matçlarında nəticənin önəmli olduğunu vurğulayıb: “Oyunçularımda qol vurmaq və qalibiyyət istəyi var idi. UEFA Millətlər Liqasında qalib gəlmək məcburiyyətindəyik. Yığmada rəqabət var”.
“Ötən gün mətbuat konfransında yığmanın tarixində ən böyükhesablı qalibiyyəti əldə etməsinə də toxundular. Mən futbolçulara tapşırıq verməmişdim ki, mütləq rekorda imza atmalıyıq. Sadəcə, qollar vurub, qalib gəlmək istəyirdik. Əlbəttə ki, bu nəticə də bizi xoşbəxt edir”, - deyə baş məşqçi əlavə edib.

«Спасибо болельщикам, которые не оставили нас одних в дождливую погоду».
Medianews.az, ссылаясь на АЗЕРТАДЖ, сообщает, что эти слова произнёс главный тренер сборной Азербайджана по футболу Айхан Аббасов после победы над сборной Сент-Люсии в рамках международного турнира «FIFA Series – 2026» со счётом 6:1.
Он отметил, что играть в такую погоду сложно, однако футболисты хорошо настроились на игру: «В составе есть новые игроки. Мы старались хорошо подготовить игроков к матчу. Ребята боролись до конца. В матче с Сьерра-Леоне мы сыграем в другой системе».
Специалист подчеркнул важность результата на матчах сборной: «У моих игроков было желание забивать и побеждать. В Лиге наций УЕФА мы обязаны побеждать. В сборной существует конкуренция».
«На вчерашней пресс-конференции также коснулись самой крупной победы в истории сборной. Я не давал игрокам задания обязательно побить рекорд. Просто хотели забивать голы и выиграть. Конечно, этот результат тоже приносит нам радость», — добавил главный тренер.