“Yağışlı havada bizi tək qoymayan azarkeşlərə təşəkkür edirəm” -
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, bu sözləri “FIFA Series – 2026” beynəlxalq turniri çərçivəsində Sent Lüsiya seçməsinə 6:1 hesabı ilə qalib gələn Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Ayxan Abbasov deyib.
O, belə havada oynamağın çətin olduğunu, lakin futbolçuların oyuna yaxşı kökləndiyini bildirib: “Heyətdə yeni futbolçular var. Çalışdıq ki, oyunçuları matça yaxşı kökləyək. Uşaqlar sonadək döyüşdülər. Syerra Leone ilə matçda fərqli sistemdə oynayacağıq”.
Mütəxəssis millinin matçlarında nəticənin önəmli olduğunu vurğulayıb: “Oyunçularımda qol vurmaq və qalibiyyət istəyi var idi. UEFA Millətlər Liqasında qalib gəlmək məcburiyyətindəyik. Yığmada rəqabət var”.
“Ötən gün mətbuat konfransında yığmanın tarixində ən böyükhesablı qalibiyyəti əldə etməsinə də toxundular. Mən futbolçulara tapşırıq verməmişdim ki, mütləq rekorda imza atmalıyıq. Sadəcə, qollar vurub, qalib gəlmək istəyirdik. Əlbəttə ki, bu nəticə də bizi xoşbəxt edir”, - deyə baş məşqçi əlavə edib.

“I thank the fans who did not leave us alone in rainy weather” -
Medianews.az, citing AZƏRTAC, reports that these words were said by Azerbaijan national team's head coach Ayxan Abbasov, whose team won against the Saint Lucia selection with a score of 6:1 within the framework of the international tournament “FIFA Series – 2026.”
He stated that it was difficult to play in such weather, but the players were well prepared for the game: “There are new players in the squad. We tried to get the players well prepared for the match. The boys fought until the end. We will play with a different system in the match against Sierra Leone.”
The specialist emphasized that the result is important in the team’s matches: “My players had the desire to score goals and win. We must win in the UEFA Nations League. There is competition in the national team.”
“The other day, at the press conference, they also touched upon the largest margin of victory in the history of the national team. I did not instruct the players that we must definitely set a record. We simply wanted to score goals and win. Of course, this result also makes us happy,” the head coach added.