"Ürəyim qan ağlayır" -
Bakıda ötən gün 2007-ci il təvəllüdlü gənc oğlan və 2012-ci il təvəllüdlü qız hamam otağında dəm qazından zəhərlənib.
Hadisə nəticəsində 19 yaşlı Y.A. həyatını itirib, 14 yaşlı T.B. isə zəhərlənmə diaqnozu ilə xəstəxanaya yerləşdirilib. Ona ilkin tibbi xidmətlər göstərilsə də, ixtisaslı tibbi xidmətdən imtina edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, News24.az məsələ ilə bağlı 2012-ci il təvəllüdlü qızın anası ilə əlaqə saxlayıb. Onun sözlərinə görə, qız evdən qaçıbmış: "Mənim ürəyim qan ağlayır. Bu uşaq dəfələrlə evdən qaçıb. Neçə dəfə tutub gətirmişik, yenə bu hərəkət təkrarlanıb. Qabaq bir dəfə qaçanda Abşeron rayonunda axtarışa vermişdim, tapıb gətirdilər. Ondan sonra daha polisə müraciət etmədim. Hər dəfə gedib hamını narahat etmək istəmirəm”.
Anasının dediyinə görə, qızı ilə bir müddət qabaq danışıb. Onu evə qaytarmaq üçün dilə tutub. Amma qızı dinləməyib: “Dedim, ay bala, evə gəl, sənin yerin, yurdun haradadır?! Mənim başqa uşaqlarım da var, amma bu uşaq fərqlidir. Mənə qulaq asmır. Atası da gözdən əlildir”.
Yeniyetmənin anası qızının günahlandıranlara da səslənib: “Oğlanın yaxınları qızımı günahlandırır. Niyə demirlər ki, bunun 14 yaşı var, onun 19. Niyə bunu demirlər?! Mən artıq heç nə demirəm, özünüz görürsünüz”.
Qeyd edək ki, yeniyetmə T. B. bir müddət əvvəl Sabunçu rayonu, Balaxanı qəsəbəsində mağazadan oğurluq etdiyi üçün saxlanılmışdı.
Daha öncə bloger Nail Kəmərlinin həmin yeniyetmə ilə söhbətinin videonusu yayımlamışdı. Həmin videodan sonra qız gözəlliyinə görə populyarlaşmışdı.

The other day in Baku, a young boy born in 2007 and a girl born in 2012 were poisoned by carbon monoxide in the bathroom.
As a result of the incident, 19-year-old Y.A. died, and 14-year-old T.B. was hospitalized with a poisoning diagnosis. Although initial medical services were provided to her, she refused specialized medical treatment.
Medianews.az reports that News24.az contacted the mother of the girl born in 2012 regarding the matter. According to her, the girl had run away from home: "My heart is crying blood. This child has run away from home multiple times. We caught her and brought her back many times, yet this behavior repeated again. Once when she ran away, I had filed a search request in the Absheron district; they found and brought her back. After that, I no longer applied to the police. I don't want to bother everyone every time."
According to the mother, she had spoken with her daughter some time ago. She pleaded with her to come back home. But her daughter did not listen: "I said, dear child, come home, where is your place, your home?! I have other children too, but this child is different. She does not listen to me. Her father is also visually impaired."
The teenager's mother also addressed those blaming her daughter: "The boy's relatives blame my daughter. Why don't they say that she is 14 years old and he is 19? Why don't they say that?! I no longer say anything, you see for yourselves."
It should be noted that the teenager T.B. was detained some time ago for stealing from a store in the Balakhani settlement of Sabunchu district.
Previously, blogger Nail Kemerli had published a video of an interview with this teenager. After that video, the girl became popular for her beauty.