"Ürəyim qan ağlayır" -
Bakıda ötən gün 2007-ci il təvəllüdlü gənc oğlan və 2012-ci il təvəllüdlü qız hamam otağında dəm qazından zəhərlənib.
Hadisə nəticəsində 19 yaşlı Y.A. həyatını itirib, 14 yaşlı T.B. isə zəhərlənmə diaqnozu ilə xəstəxanaya yerləşdirilib. Ona ilkin tibbi xidmətlər göstərilsə də, ixtisaslı tibbi xidmətdən imtina edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, News24.az məsələ ilə bağlı 2012-ci il təvəllüdlü qızın anası ilə əlaqə saxlayıb. Onun sözlərinə görə, qız evdən qaçıbmış: "Mənim ürəyim qan ağlayır. Bu uşaq dəfələrlə evdən qaçıb. Neçə dəfə tutub gətirmişik, yenə bu hərəkət təkrarlanıb. Qabaq bir dəfə qaçanda Abşeron rayonunda axtarışa vermişdim, tapıb gətirdilər. Ondan sonra daha polisə müraciət etmədim. Hər dəfə gedib hamını narahat etmək istəmirəm”.
Anasının dediyinə görə, qızı ilə bir müddət qabaq danışıb. Onu evə qaytarmaq üçün dilə tutub. Amma qızı dinləməyib: “Dedim, ay bala, evə gəl, sənin yerin, yurdun haradadır?! Mənim başqa uşaqlarım da var, amma bu uşaq fərqlidir. Mənə qulaq asmır. Atası da gözdən əlildir”.
Yeniyetmənin anası qızının günahlandıranlara da səslənib: “Oğlanın yaxınları qızımı günahlandırır. Niyə demirlər ki, bunun 14 yaşı var, onun 19. Niyə bunu demirlər?! Mən artıq heç nə demirəm, özünüz görürsünüz”.
Qeyd edək ki, yeniyetmə T. B. bir müddət əvvəl Sabunçu rayonu, Balaxanı qəsəbəsində mağazadan oğurluq etdiyi üçün saxlanılmışdı.
Daha öncə bloger Nail Kəmərlinin həmin yeniyetmə ilə söhbətinin videonusu yayımlamışdı. Həmin videodan sonra qız gözəlliyinə görə populyarlaşmışdı.

Вчера в Баку молодой парень 2007 года рождения и девочка 2012 года рождения отравились угарным газом в ванной комнате.
В результате происшествия 19-летний Я.А. погиб, а 14-летняя Т.Б. была госпитализирована с диагнозом отравление. Ей была оказана первая медицинская помощь, однако от квалифицированной медицинской помощи она отказалась.
Medianews.az сообщает, что News24.az связался по этому поводу с матерью девочки 2012 года рождения. По ее словам, девочка сбежала из дома: "У меня сердце кровоточит. Этот ребенок неоднократно сбегал из дома. Сколько раз мы ее находили и приводили обратно, но она снова повторяла такое поведение. Ранее, когда она однажды сбежала, я подавала заявку в поисковые службы Абшеронского района, ее нашли и привезли. После этого я больше не обращалась в полицию. Каждый раз не хочу беспокоить всех."
По словам матери, она разговаривала с дочерью некоторое время назад и умоляла ее вернуться домой. Но дочь ее не слушала: "Я сказала: 'Дорогая, возвращайся домой, твое место здесь, твоя родина здесь!' У меня есть и другие дети, но этот ребенок особенный. Она меня не слушает. Отец тоже слепой."
Мать подростка также обратилась к тем, кто винит ее дочь: "Родные парня обвиняют мою дочь. Почему они не говорят, что ей 14 лет, а ему 19? Почему об этом молчат?! Я больше ничего не говорю, пусть сами видят."
Отметим, что подросток Т.Б. некоторое время назад была задержана за кражу из магазина в поселке Балаханы Сабунчинского района.
Ранее блогер Наиль Кямерли опубликовал видео беседы с этой подростком. После этого видео девочка стала популярной благодаря своей красоте.