Türkiyədə sərnişin avtobusu yanıb, biri uşaq olmaqla 8 nəfər ölüb -
CNN Türk-ün məlumatına görə, hadisə nəticəsində biri uşaq olmaqla azı 8 nəfər ölüb. Hadisə ilə bağlı araşdırmalara başlanılıb.
Məlumata əsasən, avtobusda başlayan yanğın qısa müddətdə genişlənərək nəqliyyat vasitəsini tamamilə alov bürüyüb. Hadisə yerinə çoxsaylı yanğınsöndürən, polis və təcili tibbi yardım briqadaları cəlb olunub. Yaralanan şəxslərin xəstəxanaya yerləşdirildiyi bildirilir.
Türkiyə rəsmiləri hadisənin səbəblərinin müəyyənləşdirilməsi üçün istintaq başladıldığını açıqlayıb. Ölən və yaralananların şəxsiyyəti ilə bağlı məlumatların dəqiqləşdirildiyi qeyd olunur./APA

В турецкой провинции Денизли произошел пожар в пассажирском автобусе.
По информации CNN Türk, в результате инцидента погибли как минимум 8 человек, включая одного ребенка. Начато расследование происшествия.
По данным, пожар, возникший в автобусе, быстро распространился и полностью охватил транспортное средство. На место происшествия прибыли многочисленные пожарные, полиция и скорые медицинские бригады. Сообщается, что раненые госпитализированы.
Турецкие официальные лица сообщили о начале расследования с целью установления причин происшествия. Сообщается, что уточняются данные о личности погибших и пострадавших./APA