Türkiyədə sərnişin avtobusu yanıb, biri uşaq olmaqla 8 nəfər ölüb -
CNN Türk-ün məlumatına görə, hadisə nəticəsində biri uşaq olmaqla azı 8 nəfər ölüb. Hadisə ilə bağlı araşdırmalara başlanılıb.
Məlumata əsasən, avtobusda başlayan yanğın qısa müddətdə genişlənərək nəqliyyat vasitəsini tamamilə alov bürüyüb. Hadisə yerinə çoxsaylı yanğınsöndürən, polis və təcili tibbi yardım briqadaları cəlb olunub. Yaralanan şəxslərin xəstəxanaya yerləşdirildiyi bildirilir.
Türkiyə rəsmiləri hadisənin səbəblərinin müəyyənləşdirilməsi üçün istintaq başladıldığını açıqlayıb. Ölən və yaralananların şəxsiyyəti ilə bağlı məlumatların dəqiqləşdirildiyi qeyd olunur./APA

A fire broke out on a passenger bus in Denizli province, Turkey.
According to CNN Türk, at least 8 people, including one child, died as a result of the incident. Investigations have been launched regarding the incident.
According to the information, the fire that started on the bus quickly spread and completely engulfed the vehicle in flames. Numerous firefighting, police, and emergency medical teams were dispatched to the scene. It is reported that the injured have been taken to the hospital.
Turkish officials announced that an investigation has been launched to determine the causes of the incident. It is stated that information about the identities of the deceased and injured is being clarified./APA