Trampın təyyarəsində problem yarandı -
ABŞ Prezidenti Donald Trampın Davosa yola düşən Air Force One təyyarəsi göyərtədə problem aşkar etdikdən sonra Vaşinqton yaxınlığındakı Endryus Hərbi Hava Qüvvələri bazasına qayıdıb.
"Unikal" xəbər verir ki, bu barədə  Ağ Ev sözçüsü məlumat yayıb.
Məlumata görə, "elektrik naqillərində kiçik bir problem" qeydə alınıb.
Ağ Evin mətbuat katibi Kerolin Levit bildirib ki, Tramp bazada başqa bir təyyarəyə minəcək və Davosda keçiriləcək Dünya İqtisadi Forumunda çıxış etmək üçün İsveçrəyə gedəcək.
Levitt əlavə edib ki, heyət uçuşdan qısa müddət sonra problem aşkar etdikdən sonra təyyarə "ehtiyat məqsədilə" geri qaytarılıb.
İsveçrənin Davos şəhərində keçirilən Dünya İqtisadi Forumu 19-23 yanvar tarixlərində keçirilir. Forumda 60-dan çox dövlət və hökumət başçısının, 55 iqtisadiyyat və maliyyə nazirinin və 800-dən çox yüksək vəzifəli menecer iştirak edir.

На самолёте Трампа возникла проблема -
Самолет Air Force One с президентом США Дональдом Трампом на борту, вылетевший в Давос, вернулся на военную авиабазу Эндрюс недалеко от Вашингтона после обнаружения проблем на борту.
Как сообщает "Уникал", об этом заявила пресс-служба Белого дома.
По информации, зафиксирована "небольшая проблема с электропроводкой".
Пресс-секретарь Белого дома Кэролин Левитт заявила, что Трамп сядет на другой самолет на базе и отправится в Швейцарию, чтобы выступить на Всемирном экономическом форуме в Давосе.
Левитт добавила, что после взлета экипаж обнаружил проблему, и самолет был возвращен "из предосторожности".
Всемирный экономический форум, проходящий в швейцарском городе Давос, проходит с 19 по 23 января. В форуме участвуют более 60 глав государств и кабинетов министров, 55 министров экономики и финансов, а также более 800 высокопоставленных менеджеров.