Trampın təyyarəsində problem yarandı -
ABŞ Prezidenti Donald Trampın Davosa yola düşən Air Force One təyyarəsi göyərtədə problem aşkar etdikdən sonra Vaşinqton yaxınlığındakı Endryus Hərbi Hava Qüvvələri bazasına qayıdıb.
"Unikal" xəbər verir ki, bu barədə  Ağ Ev sözçüsü məlumat yayıb.
Məlumata görə, "elektrik naqillərində kiçik bir problem" qeydə alınıb.
Ağ Evin mətbuat katibi Kerolin Levit bildirib ki, Tramp bazada başqa bir təyyarəyə minəcək və Davosda keçiriləcək Dünya İqtisadi Forumunda çıxış etmək üçün İsveçrəyə gedəcək.
Levitt əlavə edib ki, heyət uçuşdan qısa müddət sonra problem aşkar etdikdən sonra təyyarə "ehtiyat məqsədilə" geri qaytarılıb.
İsveçrənin Davos şəhərində keçirilən Dünya İqtisadi Forumu 19-23 yanvar tarixlərində keçirilir. Forumda 60-dan çox dövlət və hökumət başçısının, 55 iqtisadiyyat və maliyyə nazirinin və 800-dən çox yüksək vəzifəli menecer iştirak edir.

There was a problem with Trump's plane - Returning back
White House Press Secretary Karoline Leavitt stated that Trump will board another plane at the base and travel to Switzerland to speak at the World Economic Forum in Davos.
Leavitt added that after the crew discovered the problem shortly after takeoff, the plane was returned "as a precaution."
The World Economic Forum held in Davos, Switzerland, takes place from January 19 to 23. The forum is attended by more than 60 heads of state and government, 55 economy and finance ministers, and over 800 senior executives.