Tramp Venesueladakı əməliyyatı iqamətgahından izləyib
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Venesueladakı əməliyyatı Florida ştatındakı Mar-a-Laqo iqamətgahından izləyib.
"Report" xəbər verir ki, Ağ Ev rəhbəri bu barədə "Fox News" telekanalına müsahibəsində bildirib.
Onun sözlərinə görə, Venesuela lideri Nikolas Maduronun həbs edilməsini canlı yayımda izləmək "televiziya şouna bənzəyirdi".
Tramp əməliyyat zamanı şəxsi heyət arasında həyatını itirənlərin olmadığını, lakin yaralananların olduğunu bildirib.
ABŞ Prezidenti qeyd edib ki, əməliyyat 2-4 gün əvvəl planlaşdırılıb, lakin pis hava şəraiti səbəbindən təxirə salınıb. Ağ Ev rəhbəri əlavə edib ki, Maduro və onun həyat yoldaşı Venesueladan vertolyotla çıxarılıb və gəmiyə mindiriliblər. Onlar Nyu-Yorka çatdırılacaqlar.

Trump monitored the operation in Venezuela from his headquarters.
U.S. President Donald Trump watched the operation in Venezuela from his residence in Mar-a-Lago, Florida.
"Report" reports that the White House chief stated this in an interview with the "Fox News" channel.
According to him, watching the arrest of Venezuelan leader Nicolas Maduro live was "like a television show."
Trump stated that there were no casualties among the personnel during the operation, but some were injured.
The U.S. President noted that the operation was planned 2-4 days earlier but was postponed due to bad weather conditions. The White House chief added that Maduro and his wife were flown out of Venezuela by helicopter and boarded onto a ship. They will be taken to New York.