Toyda qalmaqal - Gəlin üçün eyni anda 2 bəy gəldi
Hindistanda toyların birində qeyri-adi hadisə yaşanıb. 17 yaşlı gəlinin evinə eyni anda ailələri ilə birlikdə iki bəy gəlib və hər biri onunla evlənmək hüququna sahib olduğunu iddia edib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Uttar-Pradeş ştatının Khatauli kəndində baş verib.
Atası polisə bildirib ki, qızını əvvəlcə 20 yaşlı Pradip Kumarla nişanlayıb. Lakin toy ərəfəsində Kumarın ailəsində yas düşdüyü üçün mərasimin baş tutub-tutmayacağı sual altında qalıb. Cavab gözləmədən ailə başqa namizəd – Akaşı seçib.
Nəticədə iki tərəf arasında mübahisə və dava düşüb. Bu zaman kiminsə qızın yaşının az ola biləcəyi barədə “qaynar xətt”ə məlumat verməsi ilə polis və məmurlar müdaxilə ediblər. Toy dayandırılıb, qız müvəqqəti mərkəzə yerləşdirilib və yaşı tibbi müayinələrlə dəqiqləşdiriləcək.

В Индии на одной свадьбе произошел необычный случай. В дом 17-летней невесты одновременно пришли два жениха вместе с семьями, и каждый из них заявил, что имеет право жениться на ней.
Medianews.az сообщает, что происшествие произошло в деревне Кхатали штата Уттар-Прадеш.
Отец сообщил полиции, что сначала его дочь обручилась с 20-летним Праджипом Кумаром. Однако накануне свадьбы в семье Кумара произошла скорбь, и под вопросом стало проведение церемонии. Не дождавшись ответа, семья выбрала другого кандидата – Акаши.
В итоге между двумя сторонами возникла ссора и драка. В этот момент кто-то сообщил на «горячую линию», что возраст девушки может быть недостаточным, и полиция с чиновниками вмешались. Свадьба была остановлена, девушка временно помещена в центр, и её возраст будет уточнен медицинским обследованием.