"Sizdə utanmaq yoxdur!” -
İspaniya çempionatının son turunda xal itirən Madrid “Real”ında azarkeşlər futbolçulara qarşı sərt təhqirlər səsləndiriblər.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, La Liqanın 32-ci turunda “Betis”lə 1:1 hesablı heç-heçə edən “Kral klubu”nun fanatları oyunun sonunda komandanı hədəf alıblar.
Futbolçular meydanı tərk edərkən azarkeşlərdən birinin “Sizdə utanmaq yoxdur, üzünüzü göstərin!” deyə qışqırması və kütlənin etirazı kameralara yansıyıb.
Xatırladaq ki, Alvaro Arbeloanın rəhbərlik etdiyi komanda həmin matçda qələbəni son saniyələrdə əldən verib. Rəqib komanda 90+4-cü dəqiqədə qol vuraraq hesabı bərabərləşdirib. Bu nəticədən sonra “Real” 74 xalla turnir cədvəlinin 2-ci pilləsində qərarlaşıb. Madrid təmsilçisi lider “Barselona”dan 8 xal geri qalır, üstəlik kataloniyalıların ehtiyatda bir oyunu da var.

В последнем туре чемпионата Испании мадридский "Реал", потерявший очки, подвергся жёстким оскорблениям со стороны болельщиков в адрес футболистов.
Medianews.az, ссылаясь на Bakıvaxtı.az, сообщает, что в 32-м туре Ла Лиги, сыграв 1:1 вничью с "Бетисом", фанаты "Королевского клуба" в конце матча направили критику в адрес команды.
Когда футболисты покидали поле, один из болельщиков крикнул: «У вас нет стыда, покажите лицо!», и протест толпы был зафиксирован камерами.
Стоит напомнить, что команда под руководством Альваро Арбелоа упустила победу в последние секунды того матча. Соперник забил гол на 90+4-й минуте, сравняв счёт. После этого результата "Реал" с 74 очками занял 2-е место в турнирной таблице. Мадридский клуб отстаёт от лидирующей "Барселоны" на 8 очков, причём у каталонцев есть ещё одна игра в запасе.