“Şəmkir” - “Xankəndi” matçında nə baş verib? -
Azərbaycan II Liqasının 17-ci turunda “Şəmkir”–“Xankəndi” görüşü komandaların formalarının rənglərinin oxşar olması ilə əlaqədar baş tutmayıb.
Məsələ ilə bağlı PFL-dən “Qafqazinfo”nun sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, oyun forması ilə bağlı məsələlər II Liqa Əsasnaməsi ilə tam şəkildə tənzimlənir.
Əlavə edilib ki, buna baxmayaraq, “Şəmkir” klubu oyuna çıxmaqdan imtina edib:
“Qeyd edirik ki, PFL yaranmış vəziyyətlə bağlı üzərinə düşən bütün addımları atıb. Problem məlum olduqdan dərhal sonra məsələ onlayn formatda təcili iclasda müzakirə olunub və oyunun keçirilməsi üçün bütün mümkün imkanlardan istifadə edilib. Bildiririk ki, Əsasnamənin 13-cü maddəsində qeyd olunduğu kimi, oyunun əsas təşkilatçısı AFFA nümayəndəsidir. AFFA nümayəndəsinin oyundan öncə, oyun zamanı, oyundan sonra tələbləri qeyd-şərtsiz yerinə yetirilməlidir. “Şəmkir” klubunun səhlənkarlığı ilə bağlı yaranmış bu vəziyyəti nümayəndə 30 dəqiqədən sonra da protokolu bağlayaraq yekunlaşdıra bilərdi. Amma liqanın bütövlüyü və futbol rəhbər tutularaq sırf “Şəmkir” klubun səhlənkarlığının aradan qaldırılması üçün bütün rəsmilər, PFL və “Xankəndi” müvafiq addımlar atırdı. “Şəmkir”in simasında bütün klublara səslənərək bildiririk ki, oyunların təşkili ilə bağlı bütüb qaydalar müvafiq yarış Əsasnamələrində detallı şəkildə qeyd olunub. Onlardan qaydaları tam oxumaları və riayət etmələri xahiş olunur ki, gələcəkdə belə problemlər yaşanmasın”.

What happened in the "Shamkir" - "Khankendi" match? -
The "Shamkir" – "Khankendi" match in the 17th round of the Azerbaijan Second League did not take place due to the similarity in the colors of the teams' uniforms.
Regarding the issue, the PFL stated in response to "Qafqazinfo"'s inquiry that matters related to the game uniform are fully regulated by the Second League Regulations.
It was added that, notwithstanding this, the "Shamkir" club refused to enter the field:
"We note that the PFL took all necessary steps regarding the situation that arose. Immediately after the problem became known, the matter was discussed in an urgent online meeting and all possible means were used to hold the match. We state that, as noted in Article 13 of the Regulations, the main organizer of the match is the AFFA representative. The AFFA representative's requirements before, during, and after the match must be unconditionally fulfilled. Due to the negligence of the "Shamkir" club, the representative could have finalized the protocol and ended the matter even after 30 minutes. However, for the sake of the league's integrity and football, all officials, the PFL, and "Khankendi" took appropriate steps solely to eliminate the negligence of the "Shamkir" club. Addressing all clubs in the person of "Shamkir", we state that all rules regarding the organization of matches are detailed in the relevant competition Regulations. We kindly ask them to fully read and comply with these rules so that such problems do not occur in the future."