Rüfət Nasosnu Səidə Bəkirqızına
“Səidə Bəkirqızı hansı ibrətamiz hərəkəti ilə kiməsə təsir eləyəcək? Sənin reabilitasiya mərkəzində nə işin var axı? Hər kəs öz işi ilə məşğul olsa daha gözəl olardı məncə. Televiziya mühəndisisən, get televiziya mühəndisliyini elə də…”
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri məşhur meyxanaçı Rüfət Nasosnu aparıcı Səidə Bəkirqızının sosial şəbəkədə yayılan videosu ilə bağlı narazılığını ifadə edərkən deyib. Onun sözlərinə görə, Səidə Bəkirqızının reabilitasiya mərkəzlərindən birində çıxış etməsi və debat aparması tamamilə yanlış addımdır:
“Mənə ən əsas maraqlandıran o reabilitasiya mərkəzinin rəhbərləridir ki, siz bu adamı bura niyə çağırmısız? Hansı məqsədlə çağırmısız? Mən sizə bir rəy də yazdım ki, əgər lazımdırsa çağırın bir danışaq, bir söhbətləşək, bir fikir mübadiləsi eləyək. Yoxsa ki, Səidə Bəkir qızı kimə təsir eləyəcək? Yəni onun sahəsi deyil də”.
Meyxanaçı qeyd edib ki, aidiyyatı olmayan şəxslərin öz sahələrindən kənar mövzularda bu cür fəallıq göstərməsi anlaşılan deyil:
“Yaxşı, tutaq bunlar çağırıblar. Bu Səidə Bəkir qızı, sən özün bilirsən ki, bu sənin işin deyil də. Hələ bir dəfə də, iki dəfə, üç dəfə, dörd dəfə, beş-altı video var. Televiziya mühəndisisən, get televiziya mühəndisliyini elə də. Yoxsa sənin reabilitasiya mərkəzində nə işin var axı? Nə bilim vallah”. //Konkret.az

"With which exemplary action will Saida Bekirqizi influence someone? What business do you have in the rehabilitation center anyway? I think it would be better if everyone focused on their own work. You are a television engineer, go and do television engineering..."
Medianews.az reports that these words were said by the famous meykhana performer Rufat Nasos while expressing his dissatisfaction with the video of presenter Saida Bekirqizi circulating on social media. According to him, Saida Bekirqizi performing and debating in one of the rehabilitation centers is a completely wrong step:
"What interests me most are the leaders of that rehabilitation center, why did you invite this person here? For what purpose did you invite her? I even wrote you a comment that if necessary, invite her so we can talk, have a conversation, exchange ideas. Otherwise, who will Saida Bekirqizi influence? That is not her field."
The meykhana performer noted that it is not understandable why irrelevant individuals show such activity out of their own fields:
"Okay, let's say they invited her. Saida Bekirqizi, you know yourself that this is not your job. And there are not just one or two, but three, four, five or six videos. You are a television engineer, go and do television engineering. Otherwise, what business do you have in the rehabilitation center? I really don't know." //Konkret.az