Qubanın üç kəndinin adı dəyişdirildi
Medianews.az President.az-a istinadən xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Quba rayonunun bəzi ərazi vahidlərinin adlarının dəyişdirilməsi haqqında qanunu təsdiqləyib.
Belə ki, Quba rayonunun Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Vladimirovka kəndi Elbir kəndi adlandırılıb. Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi isə Elbir kənd inzibati ərazi dairəsi hesab edilib.
Bundan başqa, Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Alekseyevka kəndi Çinarlı kəndi, Timiryazev kəndi Bəhrəli kəndi adlandırılıb və Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi Çinarlı kənd inzibati ərazi dairəsi olub.

Названия трёх сёл Кубы были изменены.
Medianews.az, ссылаясь на President.az, сообщает, что Президент Ильхам Алиев утвердил закон об изменении названий некоторых административно-территориальных единиц Кубинского района.
Так, село Владимировка в административно-территориальном округе села Владимировка Кубинского района было переименовано в село Элбир. Административно-территориальный округ села Владимировка был признан административно-территориальным округом села Элбир.
Кроме того, село Алексеевка в административно-территориальном округе села Алексеевка было переименовано в село Чинарлы, село Тимирязев — в село Багрели, а административно-территориальный округ села Алексеевка получил название административно-территориального округа села Чинарлы.