Qubanın üç kəndinin adı dəyişdirildi
Medianews.az President.az-a istinadən xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Quba rayonunun bəzi ərazi vahidlərinin adlarının dəyişdirilməsi haqqında qanunu təsdiqləyib.
Belə ki, Quba rayonunun Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Vladimirovka kəndi Elbir kəndi adlandırılıb. Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi isə Elbir kənd inzibati ərazi dairəsi hesab edilib.
Bundan başqa, Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Alekseyevka kəndi Çinarlı kəndi, Timiryazev kəndi Bəhrəli kəndi adlandırılıb və Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi Çinarlı kənd inzibati ərazi dairəsi olub.

The names of three villages in Quba have been changed.
Medianews.az, citing President.az, reports that President Ilham Aliyev has approved a law regarding the change of names of some territorial units of the Quba district.
Thus, the Vladimirovka village within the Vladimirovka administrative territorial district of the Quba district has been renamed Elbir village. The Vladimirovka administrative territorial district has been considered the Elbir administrative territorial district.
Additionally, the Alekseyevka village within the Alekseyevka administrative territorial district has been renamed Chinarly village, and the Timiryazev village has been renamed Bahreli village. The Alekseyevka administrative territorial district has become the Chinarly administrative territorial district.