Qətliam törədən yeniyetmənin
Medianews.az xəbər verir ki, Türkiyə KİV-ləri məktəbdə silahlı hücum törədən yeniyetmənin fotosunu yayımlayıb.
Hadisə Ayser Çalık orta məktəbində baş verib. Məlumata görə, səkkizinci sinif şagirdi atasına məxsus silahı çantasına gizlədərək məktəbə gətirib və atəş açıb.
Hücum nəticəsində 9 nəfər, o cümlədən bir müəllim həlak olub, 20 nəfər yaralanıb. Hücumu törədən yeniyetmə daha sonra özünü güllələyərək intihar edib.
“Milliyet”in yazdığına görə, silahlı hücumu həyata keçirən şagirdin atası saxlanılıb. Faktla bağlı istintaq davam edir.(Müsavat.com)

В турецком городе Кахраманмараш появились новые подробности кровавого инцидента.
По данным Medianews.az, турецкие СМИ опубликовали фотографию подростка, устроившего вооружённое нападение в школе.
Инцидент произошёл в средней школе Айсер Чалык. По информации, восьмиклассник спрятал в сумке принадлежащий отцу пистолет и принёс его в школу, после чего открыл огонь.
В результате нападения погибло 9 человек, в том числе один учитель, 20 человек получили ранения. Подросток, совершивший нападение, затем застрелился.
Как сообщает «Milliyet», отец ученика, устроившего вооружённое нападение, был задержан. По факту инцидента продолжается расследование. (Müsavat.com)