Prezident İlham Əliyevlə Fridrix Merts arasında
Martın 17-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə Almaniya Federativ Respublikasının Kansleri Fridrix Merts arasında telefon danışığı olub.
Medianews.az xəbər verir ki, telefon söhbəti zamanı Yaxın Şərqdə davam edən gərginlikdən narahatlıq ifadə olunub, onun Cənubi Qafqaz regionuna mümkün təsirləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Fridrix Merts Azərbaycan ilə Ermənistan arasında davam edən sülh prosesini alqışlayıb, bunun regional sabitlik üçün əhəmiyyətini qeyd edib.
Azərbaycan Prezidenti və Almaniya Kansleri ikitərəfli münasibətlərin perspektivlərini, həmçinin ölkəmizlə Avropa İttifaqı arasında əlaqələrin genişləndirilməsi ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.

17 марта состоялся телефонный разговор между Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым и Канцлером Федеративной Республики Германия Фридрихом Мерцем.
Medianews.az сообщает, что во время телефонного разговора выразили обеспокоенность продолжающейся напряженностью на Ближнем Востоке, обменялись мнениями о возможных последствиях для региона Южного Кавказа.
Фридрих Мерц приветствовал продолжающийся процесс мира между Азербайджаном и Арменией, отметил его важность для региональной стабильности.
Президент Азербайджана и Канцлер Германии обсудили перспективы двусторонних отношений, а также вопросы расширения связей между нашей страной и Европейским Союзом.