Prezident İlham Əliyevlə Fridrix Merts arasında
Martın 17-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə Almaniya Federativ Respublikasının Kansleri Fridrix Merts arasında telefon danışığı olub.
Medianews.az xəbər verir ki, telefon söhbəti zamanı Yaxın Şərqdə davam edən gərginlikdən narahatlıq ifadə olunub, onun Cənubi Qafqaz regionuna mümkün təsirləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Fridrix Merts Azərbaycan ilə Ermənistan arasında davam edən sülh prosesini alqışlayıb, bunun regional sabitlik üçün əhəmiyyətini qeyd edib.
Azərbaycan Prezidenti və Almaniya Kansleri ikitərəfli münasibətlərin perspektivlərini, həmçinin ölkəmizlə Avropa İttifaqı arasında əlaqələrin genişləndirilməsi ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.

Between President Ilham Aliyev and Friedrich Mertz There has been a phone conversation.
On March 17, there was a phone conversation between the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, and the Chancellor of the Federal Republic of Germany, Friedrich Merz.
Medianews.az reports that during the phone call, concern was expressed about the ongoing tensions in the Middle East, and an exchange of views took place regarding its possible effects on the South Caucasus region.
Friedrich Merz praised the ongoing peace process between Azerbaijan and Armenia, noting its importance for regional stability.
The President of Azerbaijan and the German Chancellor discussed the prospects of bilateral relations, as well as issues related to expanding ties between our country and the European Union.