Prezident həmkarını təbrik etdi
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Portuqaliya Prezidenti Antoniu Joze Sequruya təbrik məktubu ünvanlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, məktubda deyilir:
“Portuqaliya Respublikasının milli bayramı münasibətilə Sizi və Sizin simanızda bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından səmimi-qəlbdən təbrik edir, ən xoş arzularımı çatdırıram.
İnanıram ki, qarşılıqlı hörmət üzərində qurulmuş Azərbaycan-Portuqaliya əlaqələrinin inkişafı və əməkdaşlığımızın möhkəmləndirilməsi istiqamətində birgə səylərimizi bundan sonra da davam etdirəcəyik.
Belə bir əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, dost Portuqaliya xalqına daim rifah və firavanlıq diləyirəm”.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравительное письмо Президенту Португалии Антониу Жозе Сегуру.
«По случаю национального праздника Португальской Республики искренне и от всего сердца поздравляю Вас и через Вас весь Ваш народ от своего имени и от имени азербайджанского народа, передаю самые тёплые пожелания.
Верю, что мы и впредь будем продолжать совместные усилия по развитию связей между Азербайджаном и Португалией, основанных на взаимном уважении, и укреплению нашего сотрудничества.
В такой знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, а дружескому португальскому народу — постоянного благополучия и процветания».