Pezeşkian razılaşmanın
İran Prezidenti Məsud Pezeşkian ABŞ-la mümkün razılaşmanın yalnız bir şərtlə mümkün olduğunu bəyan edib.
Bu barədə Fars News Agency və digər beynəlxalq mənbələr məlumat yayıb.
Məlumata görə, Pezeşkian bildirib ki, İran üçün əsas “qırmızı xətt” ölkənin milli maraqları və hüquqlarıdır.
“Bizim qırmızı xəttimiz İran xalqının milli maraqları və hüquqlarıdır. Əgər bu prinsiplər qorunarsa, razılıq mümkündür”, – deyə o vurğulayıb.
Qeyd edək ki, İran prezidentinin bu açıqlaması Rusiya Prezidenti ilə telefon danışığı zamanı səsləndirilib. O, həmçinin əlavə edib ki, Tehran regionda sabitliyin təmin olunması üçün ədalətli və balanslı razılaşmanın tərəfdarıdır./Yeni Sabah

Врачи согласны с соглашением
Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что возможное соглашение с США возможно только при одном условии.
Об этом сообщили Fars News Agency и другие международные источники.
По информации, Пезешкиан отметил, что для Ирана основная «красная линия» – это национальные интересы и права страны.
«Нашей красной линией являются национальные интересы и права иранского народа. Если эти принципы будут соблюдены, соглашение возможно», – подчеркнул он.
Отметим, что это заявление президента Ирана было сделано во время телефонного разговора с президентом России. Он также добавил, что Тегеран выступает за справедливое и сбалансированное соглашение для обеспечения стабильности в регионе./Yeni Sabah