Pezeşkian razılaşmanın
İran Prezidenti Məsud Pezeşkian ABŞ-la mümkün razılaşmanın yalnız bir şərtlə mümkün olduğunu bəyan edib.
Bu barədə Fars News Agency və digər beynəlxalq mənbələr məlumat yayıb.
Məlumata görə, Pezeşkian bildirib ki, İran üçün əsas “qırmızı xətt” ölkənin milli maraqları və hüquqlarıdır.
“Bizim qırmızı xəttimiz İran xalqının milli maraqları və hüquqlarıdır. Əgər bu prinsiplər qorunarsa, razılıq mümkündür”, – deyə o vurğulayıb.
Qeyd edək ki, İran prezidentinin bu açıqlaması Rusiya Prezidenti ilə telefon danışığı zamanı səsləndirilib. O, həmçinin əlavə edib ki, Tehran regionda sabitliyin təmin olunması üçün ədalətli və balanslı razılaşmanın tərəfdarıdır./Yeni Sabah

Doctors agreed Explained the only condition
Iran's President Masoud Pezeshkian has declared that a possible agreement with the US is only possible under one condition.
This was reported by Fars News Agency and other international sources.
According to the information, Pezeshkian stated that the main "red line" for Iran is the country's national interests and rights.
"Our red line is the national interests and rights of the Iranian people. If these principles are protected, an agreement is possible," he emphasized.
It should be noted that this statement by the Iranian president was made during a phone call with the Russian President. He also added that Tehran supports a just and balanced agreement to ensure stability in the region./Yeni Sabah