Ölkədə 32 valideyn polis nəzarətinə
2025-ci ildə uşaq əməyinin istismarının qarşısının alınması üzrə həyata keçirilən reydlər zamanı isə ailə mühitindən, pedaqoji və ictimai təsir vasitələrindən kənarda qalan 936 uşaq və buna şərait yaradan 511 valideyn aşkarlanıb.
Medianews.az-ın məlumatına görə, sözügedən məsələ İnsan alverinə qarşı mübarizə üzrə Milli Koordinatorun illik məlumatında əksini tapıb.
Qeyd olunub ki, nəticədə yerli icra hakimiyyətləri yanında komissiyalara, qəyyumluq və himayə orqanlarına 510 material göndərilib, 32 valideyn inzibati məsuliyyətə cəlb edilərək polis nəzarətinə götürülüb, habelə uşaqların kənar şəxslər tərəfindən dilənçiliyə cəlb edilməsi faktı müəyyən edilib.

32 parents under police supervision in the country
During the raids conducted in 2025 to prevent the exploitation of child labor, 936 children who were outside the family environment, pedagogical and social influence tools, and 511 parents who facilitated this situation were identified.
According to information from Medianews.az, the said issue was reflected in the annual report of the National Coordinator for Combating Human Trafficking.
It was noted that as a result, 510 materials were sent to commissions under local executive authorities, guardianship and custodial bodies; 32 parents were held administratively liable and taken under police supervision, and the fact of children being involved in begging by strangers was also identified.