Netanyahu: İran 50 Şimali Koreyaya bərabərdir
Netanyahu bildirib ki, vaxtında Şimali Koreyanın qarşısı alınmayıb. Hazırda bu ölkə ballistik raketlərə və nüvə başlıqlarına malikdir. Onun sözlərinə görə, Şimali Koreya “Amerikaya ölüm” demir, lakin İran 50 Şimali Koreyaya bərabərdir və ABŞ-ni məhv etmək niyyətini gizlətmir.
Baş nazir İranın ABŞ və Qərb üçün daha böyük təhlükə yaratdığını vurğulayaraq dünya liderlərini bu reallığı nəzərə almağa çağırıb.
Netanyahu ABŞ-nin prezidenti Donald Tramp barədə də danışıb. O qeyd edib ki, Tramp vəziyyəti anlayır və kənar təsirlərə baxmadan doğru hesab etdiyi qərarları verir.
Netanyahunun açıqlamaları İranla bağlı hərbi və diplomatik gərginliyin davam etdiyi bir dövrdə Vaşinqton–Tel-Əviv xəttində koordinasiyanın göstəricisi kimi qiymətləndirilir.

Нетаньяху: Иран равен 50 Северным Кореям
Нетаньяху отметил, что своевременно не была предотвращена Северная Корея. В настоящее время эта страна обладает баллистическими ракетами и ядерными боеголовками. По его словам, Северная Корея не говорит "Америка — смерть", однако Иран равен 50 Северным Кореям и не скрывает намерение уничтожить США.
Премьер-министр подчеркнул, что Иран создает большую угрозу для США и Запада, призывая мировых лидеров учитывать эту реальность.
Нетаньяху также заявил о президенте США Дональде Трампе. Он отметил, что Трамп понимает ситуацию и принимает решения, которые считает правильными, невзирая на внешние влияния.
Заявления Нетаньяху оцениваются как показатель координации на линии Вашингтон — Тель-Авив в период продолжающейся военной и дипломатической напряженности, связанной с Ираном.