Mustafa ona Serbiyada
Müğənni Emina Jahovic keçmiş həyat yoldaşı, sənətçi Mustafa Sandalın boşanma protokoluna əməl etməyərək ona Serbiyadan ev almaması səbəbilə məhkəməyə müraciət edib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, məhkəmə Sandalın Serbiyadan ev almalı olduğuna qərar verib.
Belə ki, illər əvvəl ayrılan cütlüyün boşanma protokoluna görə, onların Beykozdakı evi satılacaq və əldə edilən 2 milyon dollar Jahovicə veriləcək, əlavə olaraq 500 min dollar isə uşaqların təhsili üçün xərclənəcəkdi.
Razılaşmaya əsasən, Sandal keçmiş həyat yoldaşına aliment ödəyəcək, avtomobil kirayələyəcək və Serbiyadan ev alacaqdı.
Jahovic keçmiş ərinin Serbiyada ona ev almayaraq öhdəliyini yerinə yetirmədiyini bildirərək, məhkəməyə müraciət edib. İşə İstanbul Ailə Məhkəməsində baxılıb. Məhkəmə işi yekunlaşdıraraq, Mustafa Sandalın protokola uyğun şəkildə Emina Jahovic üçün Serbiyadan ev almasına qərar verib.
Mustafa Sandal isə İstanbul Ailə Məhkəməsinə müraciət edərək etiraz edib və icranın ləğvi üçün iddia qaldırıb. İşə bir neçə gün əvvəl yenidən baxılıb, amma Sandalın etirazı rədd edilib.

Певица Эмина Джахович обратилась в суд из-за того, что её бывший супруг, артист Мустафа Сандал, не выполнил условия протокола развода и не купил ей дом в Сербии.
По информации Medianews.az со ссылкой на «Кавказинфо», суд постановил, что Сандал должен приобрести дом в Сербии.
Ранее, согласно протоколу развода пары, расставшейся несколько лет назад, их дом в Бейкозе должен был быть продан, а полученные 2 миллиона долларов переданы Джахович. Дополнительно 500 тысяч долларов предназначались на образование детей.
Согласно соглашению, Сандал должен был выплачивать алименты бывшей жене, арендовать автомобиль и купить дом в Сербии.
Джахович заявила, что бывший муж не выполнил своё обязательство и не купил ей дом в Сербии, поэтому обратилась в суд. Дело рассматривалось в Семейном суде Стамбула. Суд завершил дело, постановив, что Мустафа Сандал должен приобрести дом в Сербии для Эмины Джахович в соответствии с протоколом.
Мустафа Сандал подал возражение в Семейный суд Стамбула и подал иск о прекращении исполнения решения. Дело было пересмотрено несколько дней назад, но возражение Сандала было отклонено.
Отметим, что Мустафа и Эмина поженились в 2008 году. Пара, разведшаяся в 2019 году, имеет двоих сыновей.