Məktəbdə qalmaqal- DAVA OLUB
Medianews.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə rayonun Səfərli qəsəbə orta məktəbində baş verib. Hadisə məktəb direktorunun xadiməni işdən azad etməsinə görə baş verib.
Belə ki, orta məktəbin direktoru Aliyə Əliyeva məktəbdə xadimə və qazançı işləyən Ülviyyə Abdullayevanı vəzifələrinin birindən azad edib. O bildirib ki, Ü.Abdullayeva xadimə işlədiyi üçün qazançı vəzifəsində çalışa bilməz. Məsələdən xəbər tutan Ü.Abdullayeva direktorun otağına gələrək, onu söyüb. Daha sonra xadimə ilə direktor arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə davaya çevrilib, xadimə direktorun stolunun üstündə olan suveniri qırıb.
Hadisə yerinə polis əməkdaşları gəliblər, xadimə saxlanılıb. Faktla bağlı inzibati protokol tərtib edilərək, iş məhkəməyə göndərilib.

В районе Агдам произошла драка в средней школе.
Medianews.az со ссылкой на oxu.az сообщает, что инцидент произошел в средней школе поселка Сафарлы района. Инцидент произошел из-за того, что директор школы уволил уборщицу.
Так, директор средней школы Алия Алиева освободила от одной из должностей уборщицу и котельщика Ульвию Абдуллаеву. Она заявила, что У. Абдуллаева не может работать на должности котельщика, так как работает уборщицей. Узнав об этом, У. Абдуллаева пришла в кабинет директора и оскорбила ее. Затем между уборщицей и директором возник спор. Спор перерос в драку, уборщица разбила сувенир, находившийся на столе директора.
На место происшествия прибыли сотрудники полиции, уборщица была задержана. По факту составлен административный протокол, дело направлено в суд.