Məktəbdə qalmaqal- DAVA OLUB
Medianews.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə rayonun Səfərli qəsəbə orta məktəbində baş verib. Hadisə məktəb direktorunun xadiməni işdən azad etməsinə görə baş verib.
Belə ki, orta məktəbin direktoru Aliyə Əliyeva məktəbdə xadimə və qazançı işləyən Ülviyyə Abdullayevanı vəzifələrinin birindən azad edib. O bildirib ki, Ü.Abdullayeva xadimə işlədiyi üçün qazançı vəzifəsində çalışa bilməz. Məsələdən xəbər tutan Ü.Abdullayeva direktorun otağına gələrək, onu söyüb. Daha sonra xadimə ilə direktor arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə davaya çevrilib, xadimə direktorun stolunun üstündə olan suveniri qırıb.
Hadisə yerinə polis əməkdaşları gəliblər, xadimə saxlanılıb. Faktla bağlı inzibati protokol tərtib edilərək, iş məhkəməyə göndərilib.

There was a fight at a secondary school in Aghdam district.
Medianews.az reports, citing oxu.az, that the incident occurred at the secondary school in the Safarli settlement of the district. The incident happened because the school principal dismissed the cleaner from her job.
Specifically, the school principal Aliya Aliyeva relieved Ulviya Abdullayeva, who worked as both a cleaner and a boiler operator, from one of her duties. She stated that since U. Abdullayeva worked as a cleaner, she could not work in the boiler operator position. Upon learning about this, U. Abdullayeva went to the principal's office and insulted her. Then an argument ensued between the cleaner and the principal. The argument escalated into a fight, and the cleaner broke a souvenir placed on the principal's desk.
Police officers arrived at the scene, and the cleaner was detained. An administrative protocol was drawn up regarding the incident, and the case was sent to court.